• Dolar Alış 12.1185TL
  • Dolar Satış 12.0702TL
  • Euro Alış 13.6420TL
  • Euro Satış 13.5876TL
Reklam
Reklam

BAŞHEKİM ORHAN ÇİMEN AÇIĞA ALINDI

, 0 Yorum

BAŞHEKİM ORHAN ÇİMEN AÇIĞA ALINDI

 Haber: Oktay KILINÇ

 EBYÜ Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Orhan Çimen, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın talimatıyla açığa alındı.

Tunceli ilinde devam eden Eren-7 Operasyonu’nda (21.10.2021) ağır yaralanan ve tedavi için getirildiği Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde şehit olan Komando Uzman Çavuş Burak Tortumlu’nun Helikopterden indirildikten sonra hastaneye götürülme şekli tepki çekmişti.

Başhekim Orhan Çimen kendi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında “Şehidimizin hastaneye getirilişinde, helikopterin indiği alana ambulansın vaktinde ulaşmasında ihmalim olduğu ileri sürülmesi gerekçesi ile Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’nın talimatıyla açığa alınmış bulunmaktayım.” Dedi.

Orhan Çimen açıklamasında şunları ifade etti;“Şehidimizin hastaneye getirilişinde, helikopterin indiği alana ambulansın vaktinde ulaşmasında ihmalim olduğu ileri sürülmesi gerekçesi ile Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’nın talimatıyla açığa alınmış bulunmaktayım.

Değil makamımız, ne canımız ne de kanımız şehidimizin canından ve kanından daha kıymetli değildir. Allah ‘a,Kuran’a,Vatana,Millete,Devlete ve dahi Mehmetçiğe bağlılığımız, sevgimiz, saygımız tartışılamayacak kadar açık ve nettir!Anlımız açık, başımız diktir!

Ve Orhan ÇİMEN Türkiye Cumhuriyeti nin şerefli bir ferdidir!!!VATANSEVERDİR,VATAN HAİNİ DEĞİLDİR !!! ADALET ER YA DA GEÇ TECELLİ EDECEKTİR!!!” dedi.

Erzincan Valiliği tarafından yapılan açıklamada ise; “Şehidimizin hastaneye getirilişinde, helikopterin indiği alana ambulansın vaktinde ulaşmasında ihmali olduğu ileri sürülen hastane başhekimi, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın talimatıyla açığa alınmış ve ilgililer hakkında soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN