• Dolar Alış 13.4463TL
  • Dolar Satış 13.3926TL
  • Euro Alış 15.2394TL
  • Euro Satış 15.1786TL
Reklam
Reklam

Tapanoğlu; “Erzincan’ın Derdine DEVA Olmaya Geliyoruz”

, 0 Yorum

Haber: Adem Toprakoğlu

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA)İl teşkilatlanmalarını tamamlandı. DEVA partisi Erzincan İl Başkanlığı görevine getirilen İbrahim Sefa Tapanoğlu Basın ile bir araya geldi.

DEVA Partisi Erzincan İl Başkanlığı tarafından organize edilen programa DEVA Partisi  Erzincan İl Başkanı İbrahim Sefa Tapanoğlu, Merkez İlçe Başjanı Abdullak Aktaş ve Parti kurucu üyeleri katıldı. Tapanoğlu Düzenlenen programda konuşarak Parti hakkında bilgiler verdi.

DEVA PARTİSİ 81 İL BAŞKANLIĞINI BELİRLEDİ

İbrahim Sefa Tapanoğlu 1985 Erzincan doğumlu ve İlköğretim ve liseyi Erzincan’da tamamladım. Üniveristeyi İnönü Üniversitesi Sosyal Bilgiler eğitimi olarak tamamladım.

2008 yılı itibari ile  Erzincan’da özel eğitim sektöründe öğretmenlik Görevine devam etti.  2018 yılı itibariyle kendi işletmelerini üzerinden Erzincan’da eğitim sektöründe hizmet veriyorum. DEVA Partisi 9 Mart 2020 Tarihi itibari ile kurulmuş ve hızlı teşkilatlanmaya girmiş bulunmaktadır.

Bu teşkilatlanma sürecinden tabii ki Erzincan’da da bir oluşum gerçekleştirdi ve Mehmet Emin Esen başkanlığında biz 7 kişilik kurucu teşkilatlanmasını gerçekleştirdik. 8 aylık süreç içerisinde önemli yol kat ettik. Daha sonra başkanımız kendi kişisel nedenlerden ötürü bizimle devam edemedi ve 5 Temmuz itibariyle İl Başkanlığı görevine şahsım üstlendi.

Bugün Erzincan’da 2 ilçe Refahiye ve İliç kongrelerini tamamlayarak akabinde Çayırlı teşkilatlanmasını hazırlayarak ve merkez ilçe teşkilat başkanımız ile beraber Merkez ilçe  teşkilatlanmasını da hazırladık ve Erzincan’da 4 ilçenin teşkilatını hazırlamış bulunmaktayız.

Şuan il teşkilatlanmasını yapıyoruz ve il kongremizin hazırlıklarını yapıyoruz. Çok yakın zamanda kongremizi de hazırlayarak Genel Başkanı Sayın Ali Babacan da davet ederek Erzincan’da Kongremizi gerçekleştirmek istiyoruz.

DEVA Partisi günümüz siyasetinin dışında olan bir parti. Siyasi dili değiştirmek isteyen bir parti,  herkesi kucaklamak isteyen bir parti, ve bizde bu anlamda Erzincan’da hangi siyasi hangi ideolojik görüşü ne olursa olsun DEVA Partisi çatısı altında birleşerek ilkemiz  menfaatine hangi adımlar atabileceksek beraber bu adımlar gerçekleştirmek istiyoruz. Burada tabii ki teşkilatlanma sürecinde bize katılan arkadaşlarımızın gayetleri de çok önemli bu anlamda da gerek Abdullah beyin, gerek diğer kurucu üyelerimiz Adem Bey, Uğur Bey İsmet Bey var hep beraber güçlü bir ekip olarak Erzincan’ıma faydalı olabilecek her adımı atmaya hazırız. Bu konuda tabi ki Erzincan halkından da desteklerini bekliyoruz.” Dedi.

 

DEVA PARTİSİ SEÇİM STARTI VERDİMİ? ÇALIŞMALARI NASIL?
Tapanoğlu; DEVA partisi 81 ilde teşkilatlanmasını sağlamış durumda. 81 il başkanı atamış durumda ve ilçelerdeki tamamlama oranı yüzde 61’lerde. DEVA partisi seçime hazır olduğunu gösteriyor.

Biz burada sadece seçim gündeminde biraz daha gündemin sorunlarını dile getirmek gerekiyor. Fakat bunu şuan ki ortamda biraz dile getirmekte zorlanıyoruz acıkcası.

Ama zamanla seçim yaklaştıkça çok daha farklı şekilde Parti Politikalarını konuştukça halkımıza arz edeceğiz. Burada DEVA Partisinin esas parti ortaya çıkıyor. Çünkü DEVA Genel Parti tarfından dayatılan bir parti politikası yoktur.

DEVA partisi her alanda bir politika belirlerken ki  bu sizin alanızda da dahil olmak üzere 81 ilde  komisyon başkanları atanarak 81 ili kapsayan ve ülkenin her alanına hitap eden bir politika içerisinde oluyor ki yakın zamanda tarım politikamız belirlendi ve bunu tanıtmaya başladık. Yakında Erzincan il ve ilçelerde tarım politikamızı anlatmaya çalışacağız. Sırası ile Eğitim politikası,hukuk alanı kadın çalışmaları, gençlik alanları bu alanlarda parti politikaları belirlendikçe seçime yönelik seçim çalışmalarımız daha netlik kazanacak. Bu arada Üye kayıtlarımızı başladı.” Dedi.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN