• Dolar Alış 8.5499TL
  • Dolar Satış 8.5158TL
  • Euro Alış 10.3668TL
  • Euro Satış 10.3254TL
Reklam
Reklam

EBYÜ’de BESYO kapatılarak Spor Bilimleri Fakültesi kurulacak

, 0 Yorum

EBYÜ’de BESYO kapatılarak Spor Bilimleri Fakültesi kurulacak

Haber:Adem Toprakoğlu

Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde (EBYÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) kapatılarak Spor Bilimleri Fakültesi kurulacağını yazılı bir basın açıklaması ile bildirdi;

Karaman açıklamalarında, Resmi Gazete’de yayımlanan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla on üniversiteye yeni fakülte kurularak, iki üniversitenin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu da kapatılacak.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan Sayın Cumhurbaşkanımızın kararına göre; Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’ne Spor Bilimleri Fakültesi kurulacağı belirtilerek Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun kapatılacağı aktarıldı. Spor Bilimleri Fakültesinin Kurulmasında Emeği Olan Başta Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, AK Parti Genel Başkan Vekilimiz Sayın Binali Yıldırım’a, Valimiz Sayın Mehmet Makas’a, Rektörümüz Sayın Akın Levent’e, İl Başkanımız Sayın Mehmet Cavit Şireciye teşekkür ederiz.

İnandığımız Yolda Hiç Durmadan Türkiye’miz ve Erzincan’ımız için hep birlikte çalışacağız ve Erzincancımızın hizmetinde olacağız dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN