• Dolar Alış 8.3141TL
  • Dolar Satış 8.2809TL
  • Euro Alış 10.1060TL
  • Euro Satış 10.0657TL
Reklam
Reklam

Sağlık İl Müdürü Erkan Hirik, Filyasyon çalışmalarına katıldı

, 0 Yorum

Sağlık İl Müdürü Erkan Hirik, Filyasyon hizmetlerindeki ekiplerin çalışmalarına katıldı.

Haber: Oktay KILINÇ

Erzincan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Erkan Hirik, Filyasyon hizmetlerinin uygulanması ve saha çalışmalarını yerinde değerlendirmek üzere görevli ekiplerle birlikte ev ziyaretlerinde bulundu.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şu şekilde; “Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda Sağlık Müdürlüklerince oluşturulan filyasyon ekipleri Türkiye’nin pandemiyle mücadelesine sahada yürüttükleri özverili çalışmalarla büyük katkı sağlıyor. Bütün, ülke genelinde olduğu gibi Erzincan’ da da koronavirüsle mücadele çalışmalarının etkin ve kararlı şekilde yürütülüyor.

İl Sağlık Müdürlüğümüz, Bütün, bu ekiplerin hastalığın erken teşhisinde büyük rol oynadığına işaret ederek, şöyle dedi:

“Çağrı Merkezine gelen çağrılara yanıt veren ekiplerimiz, hastalar ile onların temas ettikleri kişilerin takiplerinde ve ev izolasyonlarının sağlanması ve virüs bulaşanların tespiti için de olağanüstü çalışma devam ediyor.”

“Sahadaki ekiplerce sonucu pozitif çıkan hastaların çevresindeki, ilk etapta yakın temastaki kişiler taranıyor. Evlerinde uygun gördükleri, semptomları olan kişilerden numuneler alınıyor. Bu numuneler genelde boğaz, burundan alınan örnekler.

Ekiplerimizin amacı virüsün sahada yayılımını engellemek ve daha fazla vaka çıkmasını önlemek.”
Gerekli numuneler alındıktan sonra sonucu pozitif çıkan vakaların ihtiyaç duyulması halinde ambulanslarla hastaneye götürülerek, tedavi altına alındığını belirterek, “Hastalığı erken dönemde belirlemek ve bulaşmasını engellemek için saha çalışmaları devam edecek.

Temaslı vatandaşlara dışarıya çıkmamaları konusunda gerekli uyarıları yapan Sağlık Müdürümüz, doğru izolasyonla bu hastalığın yayılımını önlemek istediklerini kaydetti.

Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Gülşah TAŞ ile yapılan çalışmaları istişare eden Sağlık Müdürümüz, Filyasyon süreci ve pandemide gösterdikleri özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı ekiplere teşekkür etti.” denildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN