• Dolar Alış 8.3141TL
  • Dolar Satış 8.2809TL
  • Euro Alış 10.1060TL
  • Euro Satış 10.0657TL
Reklam
Reklam

Mimar Sinan Anaokulundan “Değerlerini Bil Değerli Kal” adlı eTwinning Projesi

, 0 Yorum

Mimar Sinan Anaokulundan “Değerlerini Bil Değerli Kal” adlı eTwinning Projesi

Haber:Oktay Kılınç

Kuruculuğunu Bursa 125.Yıl Anaokulu Müdür Yardımcısı Nurdoğan ÇEVİK ve Azerbaycan Heyder Eliyev Lisesi öğretmenlerinden Sanubar Gasimova’nın yaptığı Mimar Sinan Anaokulundan ise Gül GEÇKALAN öğretmeni üye olduğu “Değerlerini Bil Değerli Kal “adlı eTwinning projesi kapsamında öğrencilere farklı değerler öğretiliyor.

Proje hakkında bilgi veren Mimar Sinan Anaokulu Müdürü Zehra BULUT, “Projede öğrencilerimize farkındalıklarını artırıp değerlerimizi öğrenip benimseyerek gelecek kuşaklara aktarılmasına rehberlik etmek için her ay farklı değerleri konu alınarak Türkiye -Azerbaycan öğretmen ve öğrencileriyle işbirlikçi çalışmalar yapılmaktadır. Mart ayında ele alınan arkadaşlık değeri konusunda Türkiye’de bulunan öğrenciler ile Azerbaycan’da bulunan öğrenciler birbirlerine mektup yazıp resim yaparak duygu ve düşüncelerini anlatma fırsatı buldular.

Okulumuz öğrencileri minik elleri kocaman yürekleri ile Azerbaycan Balaken ilçesi 2 numaralı tam ortaokulunda bulunan öğrencilere resim, mektup ve ilimize ait bakır işi hediyemizi hazırlayarak Azerbaycan’daki arkadaşlarına gönderdi. Öğrencilerimizin değerlerimizi öğrenerek onların olumlu davranışlara dönüşmesine rehberlik ettiğimiz projemizde mektuplarımızın ellerine ulaşmasının mutluluğunu yaşarken kardeş ülke Azerbaycan’dan gelecek mektuplarımızı heyecanla beklemeye başladık. Projemize destek veren öğretmen veli ve öğrencilerimize teşekkür ederiz” dedi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN