• Dolar Alış 8.3141TL
  • Dolar Satış 8.2809TL
  • Euro Alış 10.1060TL
  • Euro Satış 10.0657TL
Reklam
Reklam

Milli Kalecimiz Simge,Kadınlar 1.Ligine Transfer Oldu

, 0 Yorum

Milli Kalecimiz Simge,Kadınlar 1.Ligine Transfer Oldu

Haber: Oktay Kılınç

Erzincan Gençler Birliği Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı Futbolcusu Simge CAM, Türkiye Kadınlar 1.Ligi Takımlarından Samsun İlkadım Yabancılar Pazarı Spor Kulübüne Transfer oldu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Erzincan Gençler Birliği Gençlik ve Spor Kulübü başkanı Deniz ERGÜN. “2020-2021 Futbol sezonunda Covid-19 Tedbirleri kapsamında Türkiye Futbol Federasyon’u tarafından Kadınlar 2.ve 3.Liglerinin oynatılmamasına sadece Kadınlar 1. Liginin oynatılmasına karar verildi. Simge gibi özel sporcuların 1 sene de olsa spordan uzak kalmaları büyük kayıp.Ayrıca Amatör spor kulüplerinin asli görevlerinden birinin den bünyesinde özel yetenekli sporcuların branşlarında ileriye gidebilmesi için önünü açıp o sporculara yeteneklerini geliştirip kariyerlerinde ilerlemesinde yardımcı olmaktır. Bir yıl öncesine kadar Geçit Belediye Spor olarak şimdi ise Geçit Belediyesi yerel yönetiminin sona ermesi ile isim değişikliği sonucu Erzincan Gençler Birliği Gençlik ve Spor kulübü olarak isim değiştiren kulübümüz futbol ve salon sporlarında yeteneği amatör ligleri aşan sporcularımızı bir üst kademeye taşımaya çalışmış ve bu yönde sporcularımızı da teşvik etmiştir. Amatör Sporun kayıp olduğu bu sene de Erzincan Amatöründeki Takımların üst liglerden sporcularına olan ilgileri görüp bu isteklere kayıtsız kalmamaları gerektiğini düşünüyorum. Çünkü Amatör sporun amaçlarından biri de tam olarak budur. Bizler de spora bu bakışımız çerçevesinde Sporcumuz Simge’ ye gelen taleplere sporcumuzun da isteği doğrultusunda sıcak bakarak bu transferin gerçekleşmesine onay verdik.” dedi.

Simge CAM’ın antrenörü Ali AKSU ise yaptığı açıklamada “Simge’nin özel bir sporcu olduğunu Yıldız Milli Takımın kalesini de koruyan sporcunun sadece kale değil bir çok mevkide başarılı olduğunu belirterek Sporcumuzun yeni takımında kendini daha da geliştirip başarılı olacağına inancının tam olduğunu belirtti.”

Simge CAM ise yaptığı açıklamada “Hocalarımla yaptığım görüşme sonucunda hocalarımın da onayını alarak transfer teklifine onay verdiğini. Amacının ise yeni takımında kendini geliştirerek Bana güvenen Erzincan Gençler Birliği Spor Kulübü yöneticisini,hocasını ve Erzincan’ı müsabakalarda en güzel şekilde temsil etmek olduğunu söyledi.”

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN