• Dolar Alış 8.3141TL
  • Dolar Satış 8.2809TL
  • Euro Alış 10.1060TL
  • Euro Satış 10.0657TL
Reklam
Reklam

Bekir Yıldız İl Genel Meclisi Başkanlığına yeniden seçildi.

, 0 Yorum

Bekir Yıldız İl Genel Meclisi Başkanlığına yeniden seçildi.

Haber: Oktay KILINÇ

Erzincan İl Genel Meclisi’nde ikinci dönem başkanlık seçimi yapıldı. Yapılan seçimde tek aday olan Ak Parti Erzincan Merkez İlçe, İl Genel Meclis Üyesi Bekir Yıldız güven tazeleyerek tekrar başkanlık görevine seçildi.

22 Meclis üyesinin görev yaptığı Erzincan İl Genel Meclisi, Bekir Yıldız ile göreve devam dedi.

İl Genel Meclisinde her yıl komisyon üyelikleri seçimlerinin yapılmasının yanı sıra, birinci dönemi 2 yıl, ikinci dönemi ise 3 yıl olmak üzere iki defada meclis başkanlığı seçimi yapılıyor.

İlk Seçimde Mecliste grubu bulunan Ak Parti, CHP ve MHP’li üyelerin oy birliği ile başkanlık görevine seçilen Ak Parti Erzincan Merkez İlçe, İl Genel Meclis üyesi Bekir Yıldız iki yıllık görev süresinin sona ermesi ile birlikte 01 Nisan 2021 tarihinde yapılan Meclis Başkanlık seçiminde tekrar aday oldu.

CHP ve MHP’nin aday çıkartmadığı seçimde, Bekir Yıldız Partilerin oy birliği ile tekrar Erzincan İl Genel Meclisi Başkanlığına seçilerek güven tazeledi.

Meclis Başkanlığında görev dağılımı ise şu şekilde oluştu;

Bekir Yıldız (Ak Parti): Meclis Başkanı

Hüseyin İlter (MHP) : Başkan Yardımcısı

Recep Gündüz (Ak Parti): Başkan Yardımcısı

Nurcan Özçelik (Ak Parti): Katip Üye

Sakin Sönmez (MHP): Katip Üye

3 Yıl daha Meclis Başkanlığı görevini yürütecek olan Bekir Yıldız kendisine destek veren bütün İl Genel Meclisi üyelerine teşekkür etti. Yıldız; “5302 sayılı yasanın 11. Maddesi gereği iki yılın bitiminde, yapılacak olan ilk mahalli idareler seçimlerine kadar geçecek süre içinde meclisimiz yeniden meclis başkanı, başkan vekilleri, divan kâtip üyelerini biraz önce yaptığımız gizli oylama usulü ile belirlemiştir. Meclis üyelerimizin meclis başkanlığı için şahsıma yeniden güvenlerini sundukları için şükranlarımı sunuyorum. Şanlı geçmişimizden güç alarak, büyük hedefleri önümüze koyarak ve bu hedeflere varmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Birbirimizi seversek ve bu büyük işleri yapabileceğimize yürekten inanırsak, aşamayacağımız hiçbir engel yoktur.

Geçtiğimiz iki yıllık hizmet dilimi süresinde birlik-beraberlik ve kardeşlik anlayışı içerisinde olduğumuzu da kamuoyumuz yakından takip ede gelmiştir.

Bugüne kadar olduğu gibi meclisimiz, ikinci hizmet diliminde de başta sayın valimiz, vali yardımcılarımız, kaymakamlarımız, milletvekillerimiz, il özel idaremiz genel sekreterliği,  birim müdürleri ve personeli ile meclisimizin yazı işleri personeli ve köy muhtarlarımız ile uyum içinde çalışmalarımıza devam edilecektir.

Öncelikle amacımız var olan kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanmak olacaktır. Yine öncelikli ihtiyaçlar tespit edilerek harcamaların bu esaslar doğrultusunda yapılmasına gayret gösterilecektir. Bu dönemde de yapacağımız çalışmaların, milletimizin, Erzincanımız’ın esenliğine, huzuruna, mutluluğuna, devletimizin her yönden daha da gelişmesine katkı sağlayacağını diliyor ve umuyorum. Belirtmek isterim ki, meclis olarak gerçekleştireceğimiz faaliyetleri, anayasaya, kanunlara ve mevzuata uygun olarak tam bir tarafsızlık içinde yürütmenin gayreti içinde olacağız. Herkese eşit mesafede olacağız. Bundan emin olabilirsiniz. Tüm meclis üyelerimizin,  meclisimizin etkin ve verimli bir şekilde çalışmalarında saygınlığın korunmasında gereken hassasiyeti göstereceklerine yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle yeniden şahsıma göstermiş olduğunuz güven için tekrar teşekkürü bir borç biliyor, geçmişte meclisimizde görev yapıp ebedi âleme göç edenlere Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlık içinde ömürler diliyor, yeni dönemin il genel meclisimize hayırlı olmasını niyaz ediyor hepinize saygılarımı sunuyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN