• Dolar Alış 7.3952TL
  • Dolar Satış 7.3657TL
  • Euro Alış 8.9715TL
  • Euro Satış 8.9357TL
Reklam
Reklam

Ergan Dağında Kayak Sezonu yarışmalar ile Açıldı

, 0 Yorum

Ergan Dağında Kayak Sezonu yarışmalar ile Açıldı

Haber:Adem Toprakoğlu

Erzincan’da etkili olan kar yağışının ardından Ergan Dağı Kayak Merkezinde sezon açıldı. Erzincan’daki 2 bin 970 rakımlı Ergan Dağı Kış Sporları Merkezinde, kar kalınlığının yeterli seviyeye gelmesiyle kayak sezonu açıldı.

15 Kilometre uzunluğundaki kayak pistinin yapılan çalışmalar ile 17 kilometreye çıkması ile Türkiye’nin en uzun kayak merkezi unvanına sahip olan merkezinde kar yağışının ardından kayak sezonu açıldı.

Munzur Sıra Dağlarının eteklerinde bulunan, 2 bin 970 metre yüksekliğindeki Ergan Kayak Merkezi, toplam 17 km uzunluğundaki pisti ile kayak severleri bekliyor.

Kayak Sporcuları: “2021 yılında Erzincan Ergan Dağı Kayak Merkezinde kayak sezonu açıldı. Erzincanlı milli sporcu arkadaşlarımızla bunun sevincini yaşıyoruz. Kayak antrenmanlarımıza sporcu arkadaşlarımızla birlikte devam edeceğiz” ,  “2021’de Erzincan’da Ergan Dağı Kayak merkezi açıldı. Yarışlarımıza başladık bizde şuan. İlk antrenmanlarımızı yapıyoruz. Yarışlarda iyi bir derece almayı planlıyorum. Şimdiden bütün yarışmacılara başarılar diliyorum” , “Ergan dağındayız. Türkiye’nin en uzun pistlerinden biri. Sezonu yarış ile açıyoruz. Umarım güzel bir sezon geçer. Bütün yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum” , “Sezonu bugün açtık. Bismillah dedik. Sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde dağa geldik. Hiçbir korona riski yok. sosyal mesafeyi koruyarak yarışıyoruz. Kayıyoruz. Sezonun ilk gününü yarış ile açmamız bizim için iyi oldu. İnşallah Türkiye’nin en uzun pistlerinden biri olan Ergan dağında daha güzel bir sezon geçireceğimize inanıyoruz” dediler.

Erzincan Valisi Mehmet Makas: “Sezona Bismillah diyerek bugün il birinciliği eleme yarışmaları ile başlıyoruz. Allah nasip ederse yarın itibariyle de halkımıza açacağız. Bu açılış pandemi kaynaklı biraz soluk halde geçiyor. Ama kısıtlamalara uymak kaydıyla insanımızı can Erzincanlımızı tüm Türkiye’de ki vatandaşlarımızı Ergan’ımıza bekleyerek kayak severleri kayak sporundan yararlandıracağız. O noktada kimsenin endişesi olmasın. Ergan Dağının özelliklerini sizler çok iyi biliyorsunuz. Hem lift uzunluğu hemde pist uzunluğu noktasında Türkiye’de birinci aşağı yukarı 17 kilometre pist uzunluğuna sahip bir yer. İnşallah tüm kayak severleri bekliyoruz. Avrupa’da da ikinci sıralamada. Tesisin işletmesi Özel İdaremiz tarafından bağlı olan Er İdare marifeti ile yürütülmekte. Gençlik sporsumuz, İl Özel İdaremiz, jandarmamız, sağlıkçılarımız her bakımdan burada hizmeti vatandaşımıza en iyi şekilde ulaştırmak adına vatandaşımızın emrinde. / Özellikle hafta sonu yasakları ile ilgili malumunuz şehirde özellikle kayak turizmi ile ilgili bulunan vatandaşlarımızı 1774 sayılı kimlik bildirim kanununda ki listeleri alarak servis ile getireceğiz. Onlar istisna kapsamında olacak. Diğer istisnalar noktasında da 65 ve gençlerimize yönelik istisnalar harfiyen uygulanacak. Bunlarda tavizimiz yon. Ama pandemi ile ilgili başarılı mücadelemiz yüzde 80-90 seviyelerinde azalma var. İnşallah bir an önce bu beladan kurtuluruz. Tesisimizde 7/24 çalışır. Burada gece kayak yapma imkanımızda var. İnşallah başarılı bir sezon geçer. Hem tesisimiz için hem de sporcularımız için” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN