• Dolar Alış 7.3952TL
  • Dolar Satış 7.3657TL
  • Euro Alış 8.9715TL
  • Euro Satış 8.9357TL
Reklam
Reklam

Binali Yıldırım, EBY Üniversitesinde Anaokulu ve Kreş açılış törenine katıldı

, 0 Yorum

Binali Yıldırım, EBY Üniversitesinde Anaokulu ve Kreş açılış törenine katıldı

Haber: Oktay Kılınç

Türkiye Cumhuriyeti 27. ve son başbakanı, 28. TBMM Başkanı, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Yanlızbağ yerleşkesinde yapımı iş adamı Yavuz Çakır tarafından yaptırılan Öğretmen Sibel Çakır Anaokulu ve Kreş açılış törenine katıldı.

Düzenlenen programa Türkiye Cumhuriyeti 27. ve son başbakanı, 28. TBMM Başkanı, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Erzincan Valisi Mehmet Makas, 3 Ordu Komutanı Korg. Şeref Öngay, AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, siyasi parti temsilcileri ile kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri katıldı

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından programın açılış konuşmasını Anaokulunu yaptıran iş adamı Yavuz Çakır yaptı. Çakır konuşmasında; “ Sayın Başbakanım yaklaşık bir yıl önce Erzincan Üniversitesinin öğretime başlama açılış yılında, bir temel atma programında siz emrettiniz ben yaptım. Bundan sonrada sizin emirlerinizi yapmaya devam edeceğim. Bu okulumuzun Erzincan’a Üniversite Camiasına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum, emirlerinizi bekliyorum” dedi.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent  ise yaptığı konuşmasında; “ Bu güzel hizmetin yapılmasında emeği geçen başta hayırsever iş adamımız Yavuz Çakır beyefendiye teşekkürlerimiz arz ediyorum. Burada inanıyorum ki Erzincanımıza yakışır bir şekilde öğrencilerimiz çok nezih bir ortamda güzel bir eğitim dönemine girmiş olacaklar” dedi.

Programda daha sonra konuşan Erzincan Valisi Mehmet Makas, “ Sayın Başbakanımızın belirttiği üzere İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın şiarıyla yürüyen bir milletin evlatlarıyız o millete yaraşır evlatları yetiştirmekte atanmış değil adanmış bir eğitim öğretim kadrosundan geçiyor. Biz inanıyoruz ki Erzincanımızda bunu başarıyoruz ” dedi.

Programda son olarak konuşan Binali Yıldırım; “ 250 öğrencimiz, yavrumuz burada eğitim öğretim görecekler anneleri babaları işteyken görevdeyken, gözleri arkada kalmadan burada vakit geçirecekler. Türkiye nerden nereye geldi okul çağındaki çocuklara okul bulamazken, öğretmen bulamazken bugün hamdolsun bu güzel tesisleri yapar hale geldik” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından öğrencilere tablet verildi ve ardından iş adamı Yavuz Çakır tarafından yaptırılan Öğretmen Sibel Çakır Anaokulu ve Kreş açılış töreni gerçekleştirilerek okul gezildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN