• Dolar Alış 5.8107TL
  • Dolar Satış 5.7875TL
  • Euro Alış 6.5687TL
  • Euro Satış 6.5424TL
Reklam
Reklam

Erzincan’da Turizm coşkusu yaşandı

, 0 Yorum

Haber: Alparslan Kanmaz

Türkiye de her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası münasebetiyle Erzincan Valiliği’nin himayelerinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce Erzincan da kutlama programı düzenlendi. Gerçekleştirilen etkinliğe Erzincan Valisi Ali Arslantaş,  Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, kaymakamlar, belediye başkanları, İl Kültür ve Turizm Müdürü Arda Heb, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, turizm paydaşları ve vatandaşlar katıldı.

Düzenlenen etkinlikler kapsamında Belediye Kültür Evi arkasında düzenlenen etkinlik, saygı duruşunda bulunulmasının ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı.  Akabinde etkinliğin açılış konuşmasını yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Arda Heb, Dinlenme, eğlenme spor, sağlık ve kültürel tanıma gibi amaçlarla yapılan gezilere Turizm denilmekte olduğunu söyleyerek, Toplumda Turizm konusunda farkındalık oluşturmak ve özellikle de iç turizmin canlandırılması adına her yıl 15 22 Nisan tarihleri arasında tüm yurtta Turizm haftası kutlanmaktadır. Bacasız sanayiye turizm denilmesindeki en büyük etkenin, turizmi gelişmiş ülkelerin, sanayisi gelişmiş ülkeler kadar maddi girdi sağlamasından kaynaklandığını dile getirdi.

ERZİNCAN OLARAK TURİZM DE BİZ DE VARIZ

Erzincan’ın bulunduğu konum itibariyle Güneş Deniz ve Kum üçlüsünden uzak olmasına karşın doğa sporları başkenti hedefi ile alternatif Turizm türlerinde gelişmeye Müsait bir yapıya sahip durumda olduğunu söyleyen Heb, “Bizde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak bu bilinçle Erzincan valiliğimiz koordinesinde yapmış olduğumuz çalışmaları şekillendirmek  ve Erzincan olarak Turizm de biz de varız diyebilme adına projeler hazırlamaktayız” diye konuştu.

Ardından konuşan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ise ‘‘Erzincan’ın Turizm yönünden 12 ay boyunca kullanılabilecek nimetlerle büründün ölmüş bir şehir, Rabbimize sonsuz şükürler olsun Ergan Dağı’ndan Kemaliye kanyonlarına kadar birçok nimet bahsetmiş, 12 ay boyunca sürekli değerlendirebilmek için paydaşımız olan İl Kültür Müdürlüğü ile ilişkilerimizi sıkı tutarak ve üzerimize Yerel Yönetim olarak ne düşüyorsa onu yerine getirip reklam noktasında olsun,  dünyaya tanıtım noktasında ve ülkemizde tanıtım noktasında elimizden gelenin en iyisini yaparak yılın 12 ayında buraya iç turizmi ve düz turizmi destekleyecek etkinlikler yapmayı Yerel Yönetim olarak planlamaktayız” dedi.

TURİZM ATAĞINA YAPMAYA KARAR VERDİK

 Erzincan Valisi Ali Arslantaş ise konuşmasında şu ifadelere yer vererek, 9 Şubat’ta Turizm Bakanımızı ilimizde ağırlayarak yeni bir Turizm atağına yapmaya karar verdik Erzincan’ın tüm dinamiklerini bir araya getirerek Erzincan ortak paydasında buluşturarak, hep birlikte bir hareket başladık, işte buradan Doğu ekspresiyle Çaltı istasyonuna kadar gittik. Yolda Erzincan’da yapılabilecek tüm doğa sporlarını güzergah boyunca bizzat görerek devam ettik. Doğa sporu yapan bu spora ilgi duyan hem Federasyonların hem kulüplerin Türkiye çapındaki temsilcilerini de ilimizde ağladık, bütün tarafları bir araya getirdik ve bir kere daha Erzincan’ın Doğa sporlarının başkenti olduğu gerçeğini Tüm Türkiye’nin gündemine taşıdık. Sadece 1 dakikalık bir tren’in boğaza girerken görüntüsünün 15 Milyon izlendi. Bütün Türkiye’de çok olumlu geri dönüşleri oldu diye konuştu. 

Yapılan konuşmaların ardından Erzincan Belediyesine ait Halk Oyunları ekibi ile mehter takımının gösterisi katılımcılara sunuldu. Daha sonra ise 8 ilçe kaymakamlığı tarafından ilçelerin turizm değerlerinin tanıtıldığı stantları gezen Erzincan Valisi Ali Arslantaş,  Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve beraberindeki protokol mensupları ilçelerin sahip olduğu yöresel ürünleri inceledi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
error: Bu içeriğin tüm hakları erzincannet.com.tr\'ye aittir.