• Dolar Alış 6.7831TL
  • Dolar Satış 6.7560TL
  • Euro Alış 7.4544TL
  • Euro Satış 7.4247TL
Reklam
Reklam

Öğrencilere deney ile anlattı

Reklam
, 0 Yorum

Haber: Naile Yıldırım

Erzincan Tercan İlçesindeki Mehmet Kutsi Beğdeş İlköğretim Okulu 4-A sınıfı öğrencileri Öğretmenleri Kübra Tuğçe Bingöl ile birlikte Fen Bilimler dersinde kil hamurundan dinozor, deniz kabuğu, yaprak gibi canlılara ait izler oluşturarak fosil örnekleri oluşturdular.

4-A sınıfı öğretmeni Kübra Tuğçe Bingöl yaptıkları çalışmalarla ilgili açıklamasında; “Fen Bilimleri Dersinde konumuz Yer kabuğunun yapısı ve fosiller idi bizde bu konumuzu öğrencilerimizle birlikte deney yaparak öğrenelim dedik. Öğrencilerimize bu deneyle fosillerin oluşumu, özellikleri, bilim adamlarının nasıl incelediklerini ne tür bilgi edindiklerini öğretmeye çalıştık. Bu çalışmamızda deneyimizi yaparken kil hamuruna çeşitli dinozor, yaprak ve deniz kabuğu gibi şekiller ve onların üzerine dökülen alçı ile yapay fosiller oluşturduk. Bu çalışmamızla öğrencilerimize konuyu daha iyi anlatıp onlarında iyi bir şekilde anlamalarını öğretiyoruz” dedi.

Kübra Tuğçe Bingöl ayrıca; “Bu çalışmamızda bizlere malzeme yapımında ve işlenmesinde yardımcı olan Okul müdürümüz Kadir Aydına çok teşekkür ederim dedi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
error: Bu içeriğin tüm hakları erzincannet.com.tr\'ye aittir.