• Dolar Alış 12.1185TL
  • Dolar Satış 12.0702TL
  • Euro Alış 13.6420TL
  • Euro Satış 13.5876TL
Reklam
Reklam

3’üncüsü Düzenlenen Uluslararası Erzincan  Kısa Film Festivali Kapanış Töreni yapıldı

, 0 Yorum

3’üncüsü Düzenlenen Uluslararası Erzincan  Kısa Film Festivali Kapanış Töreni yapıldı

Haber:Naile Yıldırım

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Erzincan Valisi Mehmet Makas Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent Vali Yardımcıları Mehmet Deniz Arabacı ve Hüseyin Remzi Konak, İl Kültür ve Turizm Müdürü Arda Heb, Erzincan Medeniyet Sanat ve Turizm Derneği Başkanı Ferruh Erkan, kurum müdürleri, davetliler ve çok sayıda öğrenci ile vatandaşlar katıldı.

Program kapsamında yapılan protokol konuşmalarında, ilimizin tanıtılmasına önemli katkıları olacak olan bu önemli festivalin uzun yıllar boyunca devam etmesi temennisinde bulunuldu.

Sinevizyon gösteriminin ardından Erzincan Valiliği Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü çok sesli çocuk korosunun mini konserinin ardından toplam 3 bin 148 başvuru içerisinden ön elemeyi geçen 24 kısa film içerisinden sinema ve tiyatro sanatçılarından oluşan Jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda dereceye giren filmler açıklandı. Festivalde, Abdullah Şahin’in yönettiği “Hemnefes” filmi birincilik ödülü alırken, Yousef Kargar’ın yönettiği “Gabriel” (İran) filmi ikincilik, Rakhymjan Kaldykoz’un yönettiği “Derin” (Kazakistan) filmi de üçüncü oldu.

Jüri özel ödülünü ise Türkiye yapımı Yavuz Üçer’in yönettiği “Kapın her çalındıkça” filmi aldı.

Dereceye girenlere ödülleri ve jüri üyelerine teşekkür plaketleri Vali Makas ve protokol üyeleri tarafından alkışlar arasında verildi.

Festival kapanış töreni Yeni Türkü’nün konseri ile sona erdi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN