• Dolar Alış 12.1185TL
  • Dolar Satış 12.0702TL
  • Euro Alış 13.6420TL
  • Euro Satış 13.5876TL
Reklam
Reklam

AK Parti Genel Başkan vekili Binali Yıldırım Ömer Gültekin İlkokulu ve Ortaokulu Temel Atma Törenine Katıldı

, 0 Yorum

AK Parti Genel Başkan vekili Binali Yıldırım Ömer Gültekin İlkokulu ve Ortaokulu Temel Atma Törenine Katıldı

Haber:Oktay Kılınç

Düzenlenen açılış törenine AK Parti Genel Başkan vekili Binali Yıldırım ,Erzincan Valisi Mehmet Makas, AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman ,Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr.Burhan İşliyen, siyasi ve sivil toplum kuruluş temsilcileri, kamu kurum yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Tercan ilçesine bağlı Kargın beldesinde hayırsever Ömer Gültekin tarafından yaptırılan 12 derslikli “Ömer Gültekin İlkokulu ve Ortaokulu’nun temel atma töreni yapldı.

Törende konuşan Kargın Belediye Başkanı Zafer Kaya ve hayırsever Ömer Gültekin’e beldeye bu eseri kazandıracağı için teşekkür ettiler.

Ardından konuşan Vali Mehmet Makas, eğitime yapılan katkının geleceğe yapılan yatırım olduğuna vurgu yaparak, bu eğitim yuvasını Kargın Beldemize kazandıracağı için hayırsever Ömer Gültekin’e teşekkür etti.

Programda son olarak konuşan AK Parti Genel Başkan vekili Binali Yıldırım, “İslam’ın ilk emrinin “oku” olduğunu hatırlatarak, “Beşikten mezara kadar ilim irfan tahsil etmek bütün inananların üzerine bir vazife. Ne kadar çok yavrularımızı, evlatlarımızı eğitirsek hem cehaleti yeneriz hem de memleketin huzurunu, güvenliğini sağlarız. Ayrıca kalkınma ve refahın en önemli şartı eğitimdir” diyerek, eğitime katkılarından dolayı hayırsever Ömer Gültekin’i tebrik etti.

Konuşmaların ardından düzenlenen törenle okul inşaatının temeli atılarak, Kargın Beldesine hayırlı olması temennisinde bulunuldu.

Temel atma töreninin ardından AK Parti Genel Başkan vekili Binali Yıldırım, Vali Mehmet Makas ve beraberindeki protokol mensupları Kargın Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Zafer Kaya ile görüştüler.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN