• Dolar Alış 13.4463TL
  • Dolar Satış 13.3926TL
  • Euro Alış 15.2394TL
  • Euro Satış 15.1786TL
Reklam
Reklam

Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısı AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırımın katılımı ile gerçekleştirildi

, 0 Yorum

Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısı AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırımın katılımı ile gerçekleştirildi

Haber:Ferda Okumuş

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti Erzincan İl Başkanlığı tarafından Bakırevi Konferans Salonu’nda düzenlenen Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı.

Toplantıya, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman , Erzincan Eski Milletvekili Sabahattin Karakelle eski Milli Savunma Bakanı Fikri Işık,AK Parti İlçe Belediye Başkanları ve partililer katıldı.
Düzenlenen Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısının Açılış konuşmasını yapan Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci “ Ak Parti olarak kurulduğumuz günden beri çok badireler atlattık. Milletimizin desteği ve bize olan inancıyla atlatmaya devam diyoruz. Diye konuştu.

Daha sonra kürsüye çıkan AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman ise “ yüreği Erzincan ve Türkiye sevdalısıyla yüreği çarpan Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı fefanın temsilcisi hoş görünün dostluğun kardeşliğin temsilcisi alçak gönüllülüğün temsilcisi yolarlı bölen hayatları birleştiren hava yolunu halkın yolu yapan türk dünyasının aksakalı olarak tevehcüh gören sayın Binali Yıldırım beyefendi teşriflerinden dolayı teşekkür ediyorum diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından sonra AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ise kürsüde saç esprisiyle hitabetine başlayarak, “Herhâlde Burhan Çakır bir daha ki fotoğrafta aksakalı da gösterecek. Öyle anlaşılıyor. Mesajı verdi. Süleyman sende üzülme kardeşim. İşini görecekse (saçını göstererek) yarısını sana vereyim.” dedi. Yıldırım’ın bolca gülümsediği anlar salondakilerin alkışlarıyla destek buldu.
“Amerika, Avrupa denen ülkeler enflasyon diye bir şey bilmiyor. Bugün Amerika’da sıfırdan yüzde 7’e çıkmış enflasyon”
AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, daha sonra konuşmasını ülke gündemine ilişkin konularla sürdürdü.

Pandeminin getirdiği belirsizliğin bütün dünyayı kasıp kavurduğunu kaydeden Yıldırım, “Bunu yaşadığımız hayat pahalılığı, ekonomideki dalgalanmalara bir mazeret olarak söylemiyorum. Bu bir gerçek, bu bir durum tespiti. Amerika, Avrupa denen ülkeler bunlar enflasyon diye bir şey bilmiyor. Bugün Amerika’da sıfırdan yüzde 7’e çıkmış enflasyon. Bu ne demektir 7 kat artış. Bizde onlardan 20’e çıkmış iki kat artış. İyi mi değil. Şunu söylemek istiyorum. Belirsizliği yönetemezsiniz. Hiçbir ülke belirsizliği yönetemez. Kriz yönetilir belirsizlik yönetilemez. Hepimizin umudu bu belanın bir an önce defolmasıdır. Bütün insanlığın başından defolmasıdır. Bunun için bilim adamları herkes gece gündüz çalışıyor. Biz sağlık sistemimizi eyvallah seferber ettik. Bundan en az hasarla çıkmak için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından program teşekkür belgesi verilmesi ve toplu fotoğraf çekilmesiyle son buldu.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN