• Dolar Alış 13.4463TL
  • Dolar Satış 13.3926TL
  • Euro Alış 15.2394TL
  • Euro Satış 15.1786TL
Reklam
Reklam

Otlukbeli ve Çayırlı ilçelerinde toplantılar yaparak incelemelerde bulunuldu

, 0 Yorum

Otlukbeli ve Çayırlı ilçelerinde toplantılar  yaparak incelemelerde bulunuldu

Haber:Naile Yıldırım

2021-2022 eğitim öğretim yılı ilçe ziyaretleri kapsamında İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün Otlukbeli ve Çayırlı ilçelerimizde toplantılar yaparak incelemelerde bulundu.

İlçe ziyaretleri kapsamında Otlukbeli Zafer İlkokulu, Fatih Ortaokulu ve Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN, öğrencilerimizle bir araya gelerek onların görüş ve taleplerini dinledi. Öğrencilerimize gayret ve çabayla üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir şey yoktur diyerek bu süreçte onların başarıya odaklanması gerektiğini hatırlatarak, pandemi kuralları hakkında bilgiler verdi. Bizler sizler için her türlü tedbiri alıyoruz, almaya da devam edeceğiz. Sizlerde bu kurallara uyarak salgın sürecini atlatacağız dedi. İlçede görev yapan öğretmenlerle de bir araya gelen GÜN, Hedeflerinin çocukları ezberci eğitim sisteminden uzaklaştırarak öğrenmeyi, yaratıcı, ilgi ve yeteneği uygun beceriler geliştirmiş özgün düşünceler ve projeler yapabilen bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamak olduğunu dile getirdi. Toplantı sonrasında başarı dileklerinde bulunarak ilçeden ayrıldı.

İlçe ziyaretlerine Çayırlı Kaymakamı Ahmet GÜLDEREN’ni makamında ziyaret ederek devam eden İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN ilçenin eğitimi hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Aziz GÜN, kaymakamlık ziyaretinden sonra Çaykent İlkokulu, Cennetpınar İmam Hatip Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleriyle bir araya geldikten sonra sırasıyla Verimli İlkokulu, Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci yurdunda incelemelerde bulundu. Ziyaret ettiği okullarda içerisinde bulunduğumuz salgın süreci hakkında bilgilendirmeler yaparak, bu süreci hep birlikte maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymakla atlatacağız. Bu kurallara uymakla birlikte derslerimizi de ihmal etmemeliyiz, başarının anahtarının dersi derste dinlemek ve tekrar yapmakla olduğunu ifade etti. İlçedeki tüm öğretmenlerle Meslek Yüksek Okulu Konferans salonunda bir araya gelerek, geçen yılın LGS ve YKS sınavlarının değerlendirmesi yapıldı. İlimizin başarısı için bizlere çok iş düştüğünü kayıp olarak değerlendirilen bir buçuk yılın daha çok çaba sarf edilerek telafi edilebileceğini dile getirdi. Covıd 19 kapsamında alınan tedbirler ve karşılaşılabilecek sorunlar hakkında idareci ve öğretmenlere bilgi aktardıktan sonra 2021-2022 eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN