• Dolar Alış 13.4463TL
  • Dolar Satış 13.3926TL
  • Euro Alış 15.2394TL
  • Euro Satış 15.1786TL
Reklam
Reklam

Türkiye Muhtarları El Ele’ projesinin tanıtım toplantısını Erzincan’da da istiyoruz

, 0 Yorum

“İlimizi tanıtmak için önemli bir proje”

Haber: Adem Toprakoğlu

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu tarafından ‘Hepimiz Birlikteyiz, Türkiye İçin Görevdeyiz’ sloganıyla başlatılan ‘Türkiye Muhtarları El Ele’ projesinin tanıtım toplantısı Sivas’ta yapıldı

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu tarafından ‘Hepimiz Birlikteyiz, Türkiye İçin Görevdeyiz’ sloganıyla başlatılan ‘Türkiye Muhtarları El Ele’ projesinin tanıtım toplantısı Sivas’ta yapıldı.
Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesi katkılarıyla Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Salonu’nda düzenlenen toplantıya Sivas Valisi Salih Ayhan ve Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Daire Başkanı Ahmet Dalkıran, Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk ve 45 ilden 230 muhtar katıldı.

Erzincan dan da 4 Mahalle Muhtarının katıldığı toplantının ardından bir değerlendirme yapan Erzincan Köy ve Mahalle Muhtarları Dernek Başkanı Oğuz Tekcan yaptığı açıklamasında “Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu tarafından ‘Hepimiz Birlikteyiz, Türkiye İçin Görevdeyiz’ sloganıyla başlatılan ‘Türkiye Muhtarları El Ele’ projesinin tanıtım toplantısı Sivas’ta yapıldı. Bizde buradaki programa katılmaktan onur duyduk. Çok geniş çaplı ve güzel bir program oldu. İllerimizi tanımaya kaynaşmaya yönelik çok güzel bir program oldu.

Doğudaki muhtar arkadaşlarımız batıyla batıdaki muhtar arkadaşlarımız ise güneydeki muhtar arkadaşlarımızı kaynaştırmak ve muhtarların problemlerini çözmek. Projeye destek veren içişleri bakanlığı iller idaresi genel müdürlüğü sivil topluk işleri genel müdürlüğü ve Türkiye muhtarlar konfederasyonunun ortaklaşa hazırladığı bir proje bu proje pilot 10 ilde yapılacak şekilde seçildi.

İllerde bu programlar başladı. Gönül isterdi ki bu iller arasında Erzincan da olsun ama biz Erzincan köy ve mahalle muhtarları derneği olarak bu projenin bir ayağını da Erzincan da yapmak istiyoruz ilimiz tanıtmak açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Sayın Erzincan Valisi Mehmet Makas’a Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun beye ve Milletvekillerimize bu projenin Erzincan’da da yapılması için gerekli adımları yapacağız inşallah ilimizde de bu program düzenlenir diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN