• Dolar Alış 13.4463TL
  • Dolar Satış 13.3926TL
  • Euro Alış 15.2394TL
  • Euro Satış 15.1786TL
Reklam
Reklam

Ucuz Et Alabilmek İçin Vatandaşlar Uzun Kuyruklar Oluşturdu

, 0 Yorum

Ucuz Et Alabilmek İçin Vatandaşlar Uzun Kuyruklar Oluşturdu

Haber:Adem Toprakoğlu

Erzincan’da, Ramazan ayı nedeniyle Et ve Süt Kurumu Kombina Müdürlüğüne ait satış mağazasından ucuz et alabilmek için vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

Ramazan ayı nedeniyle Erzincan merkezde bulunan et ve süt satış mağazası önünde sabahın erken saatlerinden itibaren kuyruğa girenler, ucuz et alabilmek için saatlerce bekledi. Uzanan kuyrukları gören polis ve sağlık ekipleri zaman zaman vatandaşları sosyal mesafe kurallarına uymaları için uyarılarda bulundu. Vatandaşlar yetkililer tarafından HES kodlarına bakılarak en fazla 4 kişi olarak içeriye alınıyor. Et ve Süt Kurumu’nun olmasından dolayı memnun olan Erzincan halkı diğer market ve kasaplarda aynı kalitede etin daha pahalı olduğunu belirtiyor. Kuyrukta beklerken canı sıkılan Necdet Karadağ ise eline bir bardak çay alarak sırası gelene kadar çayını yudumlarken, “Böyle kurumların daha çok açılmasını istiyoruz. Hem kaliteli hem de ucuz bir et. Diğer yerlerle kıyaslandığında 4 kiloda 1 kilo et yapar. Bunun için bu kuruma çok teşekkür ederim.

Mağazada, kıymanın kilosu 37 lira, dondurulmuş kıymanın 32 lira, kasap köftenin 40 lira, kuşbaşının 40 lira, biftek 49 lira, pirzola 65 lira, pastırma 88 lira 50 kuruş ve sucuğun kilosu ise 45 liradan satılıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN