• Dolar Alış 12.1185TL
  • Dolar Satış 12.0702TL
  • Euro Alış 13.6420TL
  • Euro Satış 13.5876TL
Reklam
Reklam

DAP Tarafından Erzincan’da 19 Projeye 8. 2 Milyon TL Destek

, 0 Yorum

DAP Tarafından Erzincan’da 19 Projeye 8. 2 Milyon TL Destek

Haber: Oktay KILINÇ

Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DAP) Tarafından Erzincan’da 2021 yılı için 19 Projeye 8. 2 Milyon TL Destek sağlanacak.

Tarımda üretim ve istihdamın artması, tarımdan elde edilen gelirlerin yükselmesi amacıyla DAP İdaresi tarafından 14 tanesi tarım ve hayvancılık, 5 tanesi eğitim ve kültür sektöründe olmak üzere toplam 19 proje onaylandı.

Erzincan Valisi Mehmet Makas, ve DAP İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen ile birlikte konu ile ilgili olarak Valilik Toplantı salonunda yaptığı açıklamada; Bu yıl DAP İdaresi’ne sunulan projelerden 19 adet adedinin kabul edildiğini belirterek, “Yaklaşık maliyeti 8 milyon 200 bin TL. Tutarında olan bu projelerde ağırlıklı olarak tarım ve hayvancılık, bunların içerisinde de sulama kanallarının yapımı ve işletilmesi, mera ıslahı, kovan yapımı ve süt sağım makineleri desteği bulunmakta. Ayrıca sosyal ve kültürel gelişime yönelik destek projeleri de var. Erzincan’ımıza ve insanımıza hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi

 

DAP İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen ve Erzincan Milletvekili Burhan Çakır’da projelerin ilimize hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundular.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN