• Dolar Alış 13.4463TL
  • Dolar Satış 13.3926TL
  • Euro Alış 15.2394TL
  • Euro Satış 15.1786TL
Reklam
Reklam

Çocuk Trafik Eğitim Parkı Yapılıyor

, 0 Yorum

Çocuk Trafik Eğitim Parkı Yapılıyor

Haber:Adem Toprakoğlu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatlarıyla, ülkemiz genelinde çocuklara trafik bilincinin aşılanması, farkındalık oluşturulması, trafik işaret ve ışıklarında ne şekilde hareket edileceğinin ve karşılaşılan sorunlara karşı ne gibi tedbirler alınacağının öğretilmesi amacıyla Erzincan da Çocuk Trafik Eğitim Parkı yapılıyor.

Şehit Jandarma Er Fatih Çaybaşı Ortaokulu bahçesinde yapımı devam eden trafik eğitim parkındaki çalışmaları yerinde inceleyen Vali Mehmet Makas, yetkililerden yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Çalışmaların sürdüğü Çocuk Trafik Eğitim Parkına yönelik açıklamada bulunan Vali Makas, okul öncesi ve okul çağındaki çocukların trafik kurallarını öğrenmelerini ve alışkanlık kazanmalarını sağlayacak olan Trafik Eğitim Parkı ile trafik kazalarının en aza indirilmesinin hedeflendiğini aktardı.

Karayolları ve yürürlükteki tüm teknik standartlar göz önünde bulundurularak hazırlanan Trafik Parkı’nın, kısa sürede bitirilerek hizmete açılması noktasında çalışmaların hızlandırılmasını isteyen Vali Makas, faaliyete geçirilecek olan parkta, trafik kurallarına duyarlı ve bu kuralların uygulamaya geçirilmesinde farkındalık sahibi yeni nesiller yetişmesini temenni etti.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN