• Dolar Alış 7.3952TL
  • Dolar Satış 7.3657TL
  • Euro Alış 8.9715TL
  • Euro Satış 8.9357TL
Reklam
Reklam

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğine Hibe Edilen Araçların Teslim Töreni Yapıldı

, 0 Yorum

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğine Hibe Edilen

 Araçların Teslim Töreni Yapıldı

Haber:Adem Toprakoğlu

TKDK tarafından Erzincan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğine hibe edilen 11 adet araç için anahtar teslim töreni yapıldı.

Erzincan Valiliği önünde yapılan araç teslim törenine Vali Mehmet Makas, Erzincan Ak Parti Milletvekilleri Süleyman Karaman Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun İl Genel Meclis Başkanı Bekir Yıldız, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (Tkdk) İl Koordinatörü Metin Bektaş, Siyasi Barti İl Başkanları, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Faruk Günay ve Köy Muhtarları katıldı.

Araç teslim töreninde bir konuşma yapan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Faruk Günay” Tarım ve Orman Bakanlığının İpart Kapsamında Proje bedeli:3.560.000 %50 si hibe olmaktadır. Erzincan çiftçimiz için çalışmaya devam etmekteyiz bu çalışma kapsamında ipart’ın bize sağlamış olduğu destek fazladır. Bu konuda her başımız sıkıştığında sayın valimiz ve vekillerimiz önümüzü açtılar bu Erzincan için yapılan bir iştir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum hayırlı uğurlu olsun dedi.

Erzincan Ak Parti Milletvekilleri Süleyman Karaman ise “Erzincan da sütün taşınması için daha kaliteli olması için alınan araçların teslim törenindeyiz. Erzincan tarımda hayvancılık da ve de turizm le kalkınacak bir şehir onun içinde tarıma hükümetimiz çok büyük destek veriyor. Burada damızlık ve sığır yetiştirmek için büyük bir yatırım yapıldı. Bunlar Erzincan içinde çiftçimiz içinde hayırlı diyorum kazasız belasız süt toplayacağı günü bizde özlemle bekliyoruz dedi.

Son olarak konuşan Erzincan Valisi Mehmet Makas ise” Bugün Tarımsal kalkınma ve Destekleme Kurumu, Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde bir kuruluş. Bu kurumumuz tarafından verilen yüzde 50 – 60 hibe kapsamında soğuk süt zincirinin sağlanması, hem kalitenin hem de kapasitenin artırılması için alınan araçların teslimini yapacağız. Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğine yapılacak bu teslimler. Biz birliğimizin ve üreticilerimizin her zaman yanında olduk. Sadece bugün TAPDK üzerinden değil geçen sene de İl Özel İdaresi üzerinden 150 adet süt toplama tankı dağıtılıyor. Yine bir adette süt toplama tankeri birliğe teslim ediliyor. Erzincan’ımızın lokomotif sektörü tarım ve hayvancılık. Diğer sektör turizm. Her iki sektör içinde bu sene bereketli bir dönem yaşıyoruz. Dün Ergan dağımızın açılışını yaptık. Bu bizim için bir berekettir. Diğer taraftan en önemli lokomotif sektörümüz tarım ve hayvancılık. Tarım ve hayvancılık içinde bugün burada bir adet tanker ve 10 adet pikap, 17 adette bir kısmı krom olan kazan ve tanker teslimlerini yapacağız. İnanıyorum ki Erzincan her şeyin en güzeline layık. Elbette ülkemiz bir kalkınma hamlesi içindedir. Üretmekten başka çaremiz yok. Erzincan olarak da 81 vilayet içinde biz bu katkıyı en iyi şekilde vereceğimize inanıyoruz. dedi

Yapılan konuşmaların ardından protokol tarafından Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğine araçların anahtarları teslim edildi. Vali Mehmet Makas, Erzincan Ak Parti Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır süt toplama aracına binerek sürüş testi yaptılar.

Proje adı:Soğuk süt zincirinde kalite ve kapasitenin artırılması Proje bedeli:3.560.000 Hibe oranı Yüzde elli:1.780.000 Alınan malzemeler: 1)1 adet 12 tonluk mercedes kamyon 2) 10 adet ford pikap 3)Refahiye ilçesi süt toplama merkezine :1 adet 3 tonluk,1 adet 2 tonluk süt soğutma tankı 4) Tercan ilçesi süt toplama merkezine: 1adet 5 tonluk,1adet 3 tonluk süt soğutma kazanı Erzincan merkez süt toplama merkezine: 11 adet 1 tonluk araç üstü krom tank,2adet 5 tonluk süt soğutma tankı alınmıştır. Proje Tarım ve orman bakanlığının TKDK kapsamında hazırlanmış ve Erzincan çiftcisinin hizmetine sunulmuştur denildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN