• Dolar Alış 7.4613TL
  • Dolar Satış 7.4315TL
  • Euro Alış 9.0530TL
  • Euro Satış 9.0168TL
Reklam
Reklam

Erzincan Valisi Mehmet Makas, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

, 0 Yorum

Haber:Oktay Kılınç

 

Erzincan Valisi Mehmet Makas, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Vali Mehmet Makas mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Öğretmen; insanı geleceğe hazırlayan, bilgiyi kullanmayı öğreten bir rehberdir. Öğretmen saf ve temiz tohumun koruyucusudur. Öğretmen, ders ve davranışlarıyla öğrencilerin zihninde silinmez renkli çizgiler bırakan yeri doldurulamaz bir öğreticidir. Vefanın, fedakarlığın sembolü olan öğretmenlerimiz, ömrümüzün her döneminde gönlümüzde karşılık bulan insandır. O şefkatiyle bizi karanlıktan aydınlığa taşıyan ve fedakârlığıyla bize yolda olmayı, yolcu olmayı öğretendir. O bizi, bize davet eden insandır. Bu sebepledir ki biz, onların öğrettiği bir harf için kırk yıl köle olmaya razı oluruz.

Nurettin Topçu, öğretmenlikle ilgili olarak “Tahammülsüzlüğün, şikâyetin başladığı yerde muallimlik davası biter.“der. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de pandemiden ötürü yüz yüze eğitime bir süreliğine ara verdik. Öğretmenlerimizin bu süreçte mesuliyetlerinin iki kat arttığının bilincinde olduklarını görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Eğitimin sadece okulda olmadığını özümsemiş öğretmenlerimiz sayesinde inanıyorum ki öğrencilerimiz bu süreçten güçlenerek çıkacaktır.

Bu itibarla, bize evrensel doğruları öğreten, aidiyetimizi güçlendiren, bilginin erişilmesinde ve kullanılmasında rehberlik eden öğretmenlerimize bu kutsal görevlerinde başarılar diliyorum. Bizler “Hocamın atının ayağından sıçrayan çamur, kaftanıma süstür.’’ diyerek öğretmene hürmetini en güzel şekilde gösteren bir medeniyetin mensuplarıyız. Bu itibarla geçmişin öğreticisi, istikbalimizin mimarı ve insanlık âleminin kandilleri değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. Tüm öğretmenlerimize başarılı, sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum.” dedi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN