• Dolar Alış 7.4613TL
  • Dolar Satış 7.4315TL
  • Euro Alış 9.0530TL
  • Euro Satış 9.0168TL
Reklam
Reklam

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle bir mesaj yayımladılar.

, 0 Yorum

Haber:Adem Toprakoğlu

Erzincan Milletvekilleri mesajlarında; “Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım 1928 günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 24 Kasım Türk milletinin, kazandığı büyük zaferlerle Türkiye Cumhuriyetini kurarak, egemenliğini eline aldığı, bilgi toplumunun üretici bir üyesi olma kararı doğrultusunda eğitim hamlesini başlattığı tarihtir. Eğitim alanında çok hızlı ve önemli gelişmelerin yaşandığı ülkemizde, gençlerimize ve yavrularımıza daha nitelikli ve etkili eğitim hizmeti sunabilmek için en büyük görev, elbette ki baş tacımız sevgili öğretmenlerimize düşmektedir. Öğretmenlerimiz, insanlığı aydınlık yarınlara taşıyan adsız kahramanlardır.

Türkiye’de ve dünya genelinde  hayatı durdurma noktasına getiren küresel bir salgınla karşı karşıya. Sağlıkdan ekonomiye tarımdan toplumsal dinamiklerimize kadar bizleri olumsuz etkileyen Virüs Eğitim’de de ciddi sıkıntılarla mücadele ediyoruz .

Bildiğimiz gibi, eğitim bir bireyin en temel haklarından biridir. Ancak on milyonlarca çocuk ve genç için kritik önem taşıyan eğitim; çatışmalar, doğal

afetler ve salgın gibi acil ve kriz dönemlerinde belirgin bir biçimde kesintiye

uğruyor ve bu durum öğrenicileri eğitimin dönüşümsel etkilerinden mahrum bırakıyor.

MEB ve Üniversiteler Covid-19 Salgınında Eğitimlerini büyük bir özveri ile uzaktan eğitim araçlarıyla yürütmeye çalışıyorlar.Hayatlarında ilk defa bu kitlesel pandemi ile mücadele eden öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz yeni eğitim sistemine alışmaya çalışıyorlar.

Pandeminin bir an önce sona ermesini ve hayatımızın normalleşmesini Allah’tan niyaz ediyoruz.

Geleceğimiz olan yavrularımızın yetişmesinde büyük rol oynayan fedakar tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyoruz. Ebediyete irtihal eden öğretmenlerimiz rahmet ve minnetle yad ediyoruz” ifalerini kullandılar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN