• Dolar Alış 8.3357TL
  • Dolar Satış 8.3024TL
  • Euro Alış 9.7306TL
  • Euro Satış 9.6917TL
Reklam
Reklam

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Senatosundan Azerbaycan Açıklaması

, 0 Yorum

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Senatosundan Azerbaycan Açıklaması

Haber: Oktay Kılınç

EBYÜ Senatosu Azerbaycan ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaparak, Türkiye, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da bölgede barış ve huzuru tehdit eden her türlü eylemin karşısında duracak, ‘Tek millet iki devlet’ şiarıyla Can Azerbaycanımızın yanında olmaya devam edecektir, dedi.

Açıklama şu şekilde; “Ermenistan’ın yaklaşık otuz yıldır kardeş ülke Azerbeycan topraklarında sürdürdüğü gayri hukuki ve gayri ahlaki işgal, Birleşmiş Millet Güvenlik Konseyi’nin; Ermenistan’ın işgal altındaki bölgeleri derhal boşaltmasını içeren dört kararına rağmen sürmektedir. Geçmişte olduğu gibi bugün de sivil katliamlarını sürdüren Ermenistan, Azerbaycan topraklarında insan haklarına ve uluslararası hukuka aykırı eylemlerine devam etmektedir. İşgalci Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırıları kabul edilemez bir durumdur. Uluslararası hukukun açık ihlali olan ve sivil kayıplara yol açan saldırıları şiddetle kınıyoruz. Her zaman huzur ve istikrarın savunucusu olan Türkiye, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da bölgede barış ve huzuru tehdit eden her türlü eylemin karşısında duracak, ‘Tek millet iki devlet’ şiarıyla Can Azerbaycanımızın yanında olmaya devam edecektir.
Bu vesileyle Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Senatosu olarak dost ve kardeş Azerbaycan halkına taziyelerimizi iletiyor, saldırılarda şehit olan ‘gardaşlarımıza’rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN