• Dolar Alış 8.3357TL
  • Dolar Satış 8.3024TL
  • Euro Alış 9.7306TL
  • Euro Satış 9.6917TL
Reklam
Reklam

Korona virüs Denetimleri devam ediyor

, 0 Yorum

Haber:Adem Toprakoğlu

 

İçişleri Bakanlığı genelgesine göre yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Erzincan genelinde denetimler devam ediyor. Erzincan’da, korona virüs vakalarında artış yaşanması nedeniyle denetimler arttırılarak kurallara uymayanlara cezai işlem uygulanıyor.

 

Kontrollü sosyal hayat döneminde toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal İzolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, Erzincan genelinde denetimler aralıksız devam ediyor.

 

Erzincan’da, son günlerde artan Covid19 salgını nedeniyle denetimler arttı. İl Salgın Denetim Merkezi görevlileri, salgınla mücadele kapsamında kahvehane, kıraathane, çay bahçeleri ve ganyan bayilerinde denetim gerçekleştirdi. Kurallara uymayan iş yerlerine cezai işlem yapıldı. İş yerleri ile vatandaşlar, maske, mesafe ve temizlik konusunda uyarılardı bulunuluyor.

 

Yapılan denetimlerde Erzincan halkının büyük çoğunluğunun kurallara uyduğu gözlenirken, vatandaşların büyük kısmı da görevliler gibi kurallara uymayanları ikaz ediyorlar.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN