• Dolar Alış 6.9602TL
  • Dolar Satış 6.9324TL
  • Euro Alış 8.1751TL
  • Euro Satış 8.1424TL
Reklam
Reklam

Kemaliye’de Gökyüzünde “Yarasa atlayışı”

Reklam
, 0 Yorum

Kemaliye’de Gökyüzünde “Yarasa atlayışı”

Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde bu yıl 41’incisi düzenlenen “Uluslararası Kültür ve Doğa Sporları Şenlikleri” kapsamında, 2 bin 200 rakımdan yapılan yarasa atlayışında (wingsuit) heyecan dolu anlar yaşandı.

Kemaliye Gabani bölgesindeki etkinlikte Base Jump ve Wingsuit sporcusu Cengiz Koçak, 600 metre yükseklikte kurulan 6 metre uzunluğundaki özel platforma, “Demir Yol” adı verilen ve 517 demir basamaktan oluşan “Via Ferrata” parkurundan tırmandı.

“Yarasa atlayışı” olarak bilinen atlayışta nefeslerin tutulduğu anda gökyüzünde saatte 200 kilometreyi bulan hızıyla uçuşunu yapan Koçak, kayalıkların altında kurulan hedefin içerisinden geçti.

Koçak, yaklaşık 1400 metre kadar havada süzüldükten sonra paraşütünü açıp Karasu Nehri üzerine kurulan platforma başarılı iniş yaptı.

Yapılan etkinlikler hakkında bilgiler veren Kemaliye Kültür ve Kalkınma Vakfı Başkanı Dr. Ferudun Çelikmen” Türkiye’de ilkkez (wingsuit) atlayışı yapıldı. Bundan sonra daha çok katılım ile şenliklerimizi devam ettirmeyi düşünüyoruz diye konuştu.

KEMALİYE’DE GÖKYÜZÜNDE "YARASA ATLAYIŞI"

KEMALİYE’DE GÖKYÜZÜNDE "YARASA ATLAYIŞI"Erzincan'ın Kemaliye ilçesinde bu yıl 41'incisi düzenlenen "Uluslararası Kültür ve Doğa Sporları Şenlikleri" kapsamında, 2 bin 200 rakımdan yapılan yarasa atlayışında (wingsuit) heyecan dolu anlar yaşandı.#kemaliye #kemaliyeşenlikleri #Wingsuit #Yarasaatlayışı #FerudunÇelikmen #CengizKoçak

Erzincan Cantv24 Televizyonu paylaştı: 6 Temmuz 2020 Pazartesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
error: Bu içeriğin tüm hakları erzincannet.com.tr\'ye aittir.