• Dolar Alış 6.8741TL
  • Dolar Satış 6.8466TL
  • Euro Alış 7.7564TL
  • Euro Satış 7.7255TL
Reklam
Reklam

BadmintonEurope.com’da Gururumuz Badmintoncular ile ilgili haber yayımlandı.

Reklam
, 0 Yorum

BadmintonEurope.com’da Gururumuz Badmintoncular ile ilgili haber yayımlandı.

Haber: Oktay KILINÇ

Yayımlanan haberde sporcularımıza övgüler dizilerek şu ifadelere yer verildi.

“Nazlıcan İnci: Türk hakimiyetinin başlangıcı mı?
Türkiye, özellikle kadınların keskin yukarı doğru gidişine bakarken, kuşkusuz yükselen bir badminton ülkesidir. 2018 Avrupa Gençler Şampiyonası Nazlıcan İnci, altın madalyanın iki katına çıkacak bazı büyük hedefleri var.

Birkaç yıldır kadınların bekarları en üst düzeyde kanıtlanmış, Türk üçlüsü Yiğit, Demirbağ ve Bayrak dünyadaki ilk 100’de. Bu onları takım etkinliklerinde oldukça zorlu rakipler yapar. Ancak, hayranların zihinlerinin arkasında her zaman bir düşünce vardı, ya çift gruplarını güçlendirirlerse, o zaman gerçekten madalya için savaşabilirler. ‘Ya’ aniden bir ‘ne zaman’ olarak değiştirildi.

Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin, sırasıyla 20 ve 19, 2018’de Avrupalı ​​gençlerde altın madalya kazandı, finalde Danes Magelund ve Ravn’ı yenerek 14-21, 21-17, 21-17. O zamandan beri, 2019’da gerçekten başladı ve dört turnuva finalinde yer aldı ve Türkiye ve Bulgar Açık’ı kazandı. 2020’de, başka bir vites yükseltmeye baktılar ve güçlü Japon çift Yasaki ve Yokoyama’ya karşı sağlam bir görüntü koyarak Avusturya Açık finaline ulaştılar.

Türk kadınlarının bu hızlı gelişimi çok derindi. Bu konuda yorum yapan, şu anda dünyada 43. sırada olan İnci, bunu söyleyerek açıklamaya çalışıyor.

– Herkes gibi çok çalışıyoruz. Ancak federasyonumuz kadın atletleri daha fazla maça gönderiyor. Başarılı erkek atletlerimiz de var, ancak federasyonumuz kararları veriyor.

Oku: Anton Kaisti: diye sordum ve işte bu

Kendimize inan

Türk hayranların heyecan duyacakları çok şey var, çünkü bu genç yetenekli kadın grubunun önümüzdeki yıllarda badminton tarihinde iz bırakabileceği hissi var. İnci, çalışmalarını spor hayatıyla dengeler, ancak nihai hedefinin ne olduğu ve oraya ulaşmak için ne gerektiği konusunda çok açıktır.

– Büyük hedefim her oyuncu gibi Olimpiyat oyunlarına gitmek. En iyisini yenmek için daha çok çalışmalıyız ve psikolojik olarak güçlü olmalı ve kendimize inanmalıyız.”

Kaynak: BadmintonEurope.com

Fotoğraf: Badmintonphoto

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
error: Bu içeriğin tüm hakları erzincannet.com.tr\'ye aittir.