• Dolar Alış 7.7778TL
  • Dolar Satış 7.7468TL
  • Euro Alış 9.1135TL
  • Euro Satış 9.0771TL
Reklam
Reklam

Milletvekili Karaman Sağlık Hizmetleri hakkında bilgiler verdi

Reklam
, 0 Yorum

Milletvekili Karaman Sağlık Hizmetleri hakkında bilgiler verdi

Haber: Oktay KILINÇ

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman yaptığı açıklamasında, Merkezde yapımı devam eden 500 yataklı Devlet Hastanesi, başta olmak üzere Erzincan’da sağlık hizmetleri hakkında genel bir bilgi verdi.

 DÖRTYOL YERLEŞKESİNDE ADINI HENÜZ KOYMADIĞIMIZ DEVLET HASTANESİ İNŞAATI DEVAM EDİYOR.

Karaman açıklamasında şunları söyledi; “Dörtyol yerleşkesinde adını henüz koymadığımız Devlet Hastanesi inşaatı devam ediyor. Burada inşaat başladı, kazı çalışmaları bitti ama hava şartları dolayısı ile beton atma imkanı yok. İnşallah bahara doğru devam edecek ve olabilecek en kısa zamanda dört yoldaki 500 yataklı hastanemizde devreye almak içinde bakanlıklarla görüşüyoruz. Orada kısa zamanda olursa Erzincan’da sağlık açısından Türkiye ortalamasının üstünde olacak inşallah.

FİZİK TEDAVİ MERKEZİNİ IŞIKPINAR’DA AÇMAYI PLANLIYORUZ.

Biz şuan üç yerleşkede hizmet veriyoruz, fizik tedavi merkezini ışıkpınar’da açmayı planlıyoruz. Çok daha gelişmiş bir fizik tedavi merkezi yapmak istiyoruz onun için çalışmalarımız sürüyor.

ERZİNCAN’DAN SEVKLERİN AZALDIĞI BİR DÖNEME DOĞRU GİDİYORUZ

Acil servis merkez’de devam edecek, vatandaşlarımızın yoğun olduğu bölgede şuan da devam eden Acil Servis aynı yerde devam edecek. Daha sonra inşallah dört yoldaki büyük hastane hizmete girdiğinde artık orada yapılacak.

Diş Hekimliği içinde Erzincan’da artık Ortodonti’de var diş hastalıkları ile ilgili her tür tedavi imkanları var. Onkoloji Nükleer tıp uzmanımızda geldi artık bundan sonra Erzincan’dan sevklerin azaldığı bir döneme doğru gidiyoruz. İnşallah her şeyi Erzincan’da yapabilecek seviyeye geleceğiz.

Üniversitemizde 155 öğretim görevlisi var, bunlarda Doktor onlarda sahada hizmet veriyorlar 216 tanede hastanede var 371 Doktorla Erzincanlıya hizmet verilmeye devam edilecek” Dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN