• Dolar Alış 7.7778TL
  • Dolar Satış 7.7468TL
  • Euro Alış 9.1135TL
  • Euro Satış 9.0771TL
Reklam
Reklam

İdlib’e 20 TIR umut gönderildi

Reklam
, 0 Yorum

İdlib’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek için Erzincan valiliği koordinesinde başlatılan yardım kampanyasında toplanan 20 tır malzeme düzenlenen törenin ardından yola çıktı.

Erzincan Valiliği, Erzincan’da ki sivil toplum kuruluşların organizasyonunda toplanan 20 tır insani yardım malzemesi, Suriye’nin İdlib kentine gönderilmek üzere yola çıktı.

Erzincan Valiliği tarafından başlatılan ve Erzincan’da bulunan sivil toplum kuruluşları tarafından koordine edilen, şehirde ki tüm sivil toplum kuruluşları, resmi kurumlar ve vatandaşlarında destek verdiği kampanya kapsamında toplanan insani yardım malzemelerinin Suriye’ye gönderilmesi için eski otobüs terminalinde tören düzenlendi.

Düzenlenen törene, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, AK Parti Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun,  burada yaptığı konuşmada; “Seferberlik görmüş bir neslin evlatları olarak bugün onları en iyi anlayan bizleriz. 1914 yıllarından itibaren seferberlik gören Erzincan, burada sadece götürebildiklerini alıp, yola devam etti. Çorum, Çankırı ve ona benzer illerimizde kendilerini yıllarca anlattıkları hikâyelerle büyüdük. Bugün Erzincan hem depremler münasebetiyle, hem seferberlik münasebetiyle bu acıları en iyi hissetmiş, en derinden hissetmiş evlatları bugün bu yardım tırlarını tamamlamış bulunmaktadır dedi.

Daha sonra konuşan AK Parti Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, Tüm Erzincanlıların gösterdiği duyarlılığa teşekkür ederek, “İnsanlara merhamet etmeyene Allah’ta merhamet etmez. Eğer bu dünya dönüyorsa ve kıyamet kopmuyorsa Milletimizim mazlum milletlere bakış açısındandır” dedi.

Törende son olarak konuşan Erzincan Valisi Ali Arslantaş; “Hemşerilerimiz güneyimizde Suriye sınırın da yaşanan drama, yaşanan insani acılara, felaketlere bir kere daha duyarlılık gösterdi. Erzincan’ın sivil toplum kuruluşları, vatandaşları, resmi ve özel kurumları hep birlikte yardım kampanyası düzenlendiler İdlib’e. Bir iyilik kervanı düzenlendi. Bu gün buradan 20 tır malzeme yola çıkıyor. İçerisinde çadırdan, giyecek malzemesine, muhtelif gıda maddelerinden, hijyen setlerine olmayan yardım malzemesi yok. Arkadaşlarımız Hatay Valiliği Afed Koordinasyon İl Müdürlüğüne teslim edecekler. Onların koordinesinde İdlib’in Hatay sınırında tespit edilen eksikliklere göre dağıtımları yapılacak. Ben bütün vatandaşlarımıza gösterdikleri duyarlılıktan ötürü teşekkür ediyorum. / Arkadaşlarımız gece gündüz çalışmak suretiyle hem şehrimizin kendi dinamiklerini hareket geçirmek suretiyle hem dışarıdan gelebilecek yardımları koordine etmek suretiyle çok kısa sürede bu iyilik kervanını hazırladılar. Bu yardımların içerisinde çocuklarımızın harçlıklarından teyzelerimizin kefen parasına hepsinin olduğunu biliyorum. Allah mahçup etmesin” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Erzincan İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin’in yapmış oldu dua sonrasında 20 Tır yola çıktı.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN