• Dolar Alış 7.7778TL
  • Dolar Satış 7.7468TL
  • Euro Alış 9.1135TL
  • Euro Satış 9.0771TL
Reklam
Reklam

Okul Ziyaretleri Devam Ediyor

Reklam
, 0 Yorum

Okul Ziyaretleri Devam Ediyor

Haber: Alparslan Kanmaz

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN, okul ziyaretleri kapsamında ilimiz Özel Açı Ortaokulu, Göktürk İlkokulu ve Fatih İlkokulu’nu ziyaret etti.

Özel Ortaokulu’nu ziyaretinde bahçede öğrencilerle bir araya gelerek onların ara tatil sonrası görüşlerini dinleyip önerilerde bulundu. Öğretmenlerle de bir değerlendirme toplantısı yaparak Destekleme ve Yetiştirme Kursları’na aktif katılım, başarılı ve özgün uygulamaların, iyi örneklerin paylaşılması, akademik takip, izleme ve değerlendirme çalışmalarının, verimli bir şekilde uygulanması, EBA’nın aktif olarak kullanılması, EBA’daki kazanım testlerinin uygulanması, Kitap okuma alışkanlığını edinilmesinin başarıya olan katkısı, ders dışı etkinlikler, TÜBİTAK, eTwinning gibi projelere katılımın başarıyı getireceğini ifade etti.

Göktürk İlkokulu’nu ziyaretinde de öğretmenlerle kısa bir toplantı yaparak “İlkokullarda not yerine çocukların gelişimsel özellikleri dikkate alınarak çok yönlü değerlendirme sistemi kurulacağını, ilkokul ve ortaokullarda çocukların izleme ve değerlendirilmesinde, e-portfolyo temelli bir gelişimsel izleme raporu kullanılacağını, ilkokul ve ortaokullarda çocuğun bütüncül gelişimi esas alınarak ders sayısı ve ders çizelgesi hafifletilip yeniden yapılandırılacağını ifade etti. Ayrıca ‘Tüm temel eğitim kurumlarında çocukların düşünsel, duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarını destekleyen Tasarım – Beceri Atölyeleri kurulacak ve milli standartları oluşturulacaktır. Yardımcı kaynak ihtiyacını büyük ölçüde ortadan kaldıracak düzenlemeler yapılacaktır.”dedi.

Fatih İlkokulu’nu ziyaretinde ise Millî Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında bulunan protokol gereğince “Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” projesi kapsamında sinemaya giden öğrencilerle bir araya gelip, onları sinemaya yolculadı.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN