• Dolar Alış 5.7678TL
  • Dolar Satış 5.7447TL
  • Euro Alış 6.3949TL
  • Euro Satış 6.3694TL
Reklam
Reklam

Ali Aras CHP Erzincan merkez ilçe başkanlığı için adaylığını açıkladı

Reklam
, 0 Yorum

Ali Aras CHP Erzincan merkez ilçe başkanlığı için adaylığını açıkladı

Haber: Oktay KILINÇ

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 2 yılda bir yapılması gereken İlçe Kongre Delege seçimleri ile İlçe ve İl Kongreleri süreci başladı. Ali Aras CHP Erzincan Merkez İlçe Başkanlığı için Adaylığını açıkladı

Ali Aras yaptığı açıklamasında; Cumhuriyet Halk Partisi’nin büyümesini, iktidar yürüyüşünde bayrağımızı daha yukarılara taşımak için Cumhuriyet Halk Partisi’nde adayım dedi.

CHP Merkez İlçe Başkan adayı Aras açıklamasında şunları söyledi; “ Erzincan Çayırlı doğumluyum 37 yıl kamu kurumunda görev yaptıktan sonra emekli oldum. Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül bağım var. Yıllardır bu partinin içerisinde bütün çalışmalarında yer aldım, etkinliklerinde bulundum. Bundan sonrada Cumhuriyet Halk Partisi’ne hizmet etmek için Erzincan Merkez İlçe Başkanlığı’na adayım. Bu süreçte bütün üyelerimizin bu partiye gönül vermiş emek vermiş bu partinin içerisinde hizmet etmiş olan bütün insanlara da teşekkür ederim. Üyelerimizin, mutlaka partimizin tüzük ve genelgeleri gereği sandıklara gitmeleri, sandıklara sahip çıkıp delegelerin tespiti için kendi iradelerini sağlamalarını istiyoruz. Hak Hukuk Adalet diyorsak bütün seçmenlerimizin, üyelerimizin kendi iradelerine sahip çıkarak sandıklara gitmelerini, delegeleri kendi iradeleri ile tespit edip çalışmaları sürdürmelerini istiyoruz. Geçmişten bugüne kadar Cumhuriyet Halk Partisi’nde görev almış, çalışmış, emek vermiş bütün Partililere de emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

Erzincan’da dürüst ve ilkeli bir siyaset yapmak için adayız, bu anlamda kendi irademizle, kendi öz benliğimle kişilere değil topluma hizmet etmek için toplumun adayı, Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı Erzincan’ın adayıyım. Bütün üyelerimizden, delegelerimizden sağlıklı düşünmelerini Erzincan’a yakışır bir şekilde kongreyi gerçekleştirmelerini temenni ediyorum.

İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜNDE BAYRAĞIMIZI DAHA YUKARILARA TAŞIMAK İÇİN ADAYIM

Ben Erzincan’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin büyümesini, Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar yürüyüşünde bayrağımızı daha yukarılara taşımak için Cumhuriyet Halk Partisi’nde adayım. Şeffaf bir yönetim ile partililerimizi üyelerimizi geçmişte yönetimlerde görev almış hiçbir arkadaşımızı ötekileştirmeden birleştirici, kucaklayıcı bir yönetim anlayışı ile bu göreve talibim.

Erzincan’da kamu kurumlarında uzun yıllar görev yaptım Erzincan’lılar beni kişilik olarakta, ahlaki olarak ta bu işi yapacağıma inanıyorlar bu konuda da onların desteğini ve gücünü arkamda hissediyorum, bu konuda çok rahatım.

ERZİNCAN’DA DELEGE SEÇİMLERİ SÜRESİ BİRAZ KISITLANDI

Erzincan’da Delege seçimleri süresi biraz kısıtlandı normalinde 1 Kasım 2019 Tarihinde başlayıp 8 Kasım 2019 Tarihinden sonra askılardan inmesi gereken seçim takvimi listeleri yapılmadı. Daracık bir süreye sıkıştırıldı, önümüzde 12 günlük bir süre var bu süre içerisinde Erzincan’ın bütün Mahalleleri, köyleri yetiştirilirmi, yetiştirilemezmi bilmiyorum, bu durumda üyelerimizi ciddi anlamda rahatsız ediyor. Köy muhtarları aranıp bilgi verilmemiş seçim günü orada çoğunluk nasıl sağlanır buda işin bir başka boyutu. Bu konuda da partimizin yetkilileri yada Merkez İlçe Başkanı ve görevli arkadaşlarımız muhtemelen tedbirlerini almışlardır, fakat bu konu ile ilgili herhangi bir açıklama yok, muhtarlarda bilgilendirilmemiş  seçimlerde çoğunluğun sağlanması adına bilgilendirme yapılması lazım, Partinin Sms sistemi ile bütün üyelerimize bildirilmesi lazım. Partili üyeler arıyorlar bizi mahallemizde ne zaman seçim olacak, nerede toplanacağız hiç kimsenin bilgisi yok. Tüzük gereğide bu sürenin takvimin belirlenmesinden sonra bütün üyelere atılması gerekiyor ama bugüne kadar herhangi bir çalışma yapılmamış. Zannediyorumk i bunu da bugünden sonra yerine getirirler diye düşünüyorum.

BAZI SEÇİM BÖLGELERİ LİSTEDE YOK

Bazı bölgelerinin seçim tarihlerinin açıklanmadığı konusunu partide yetkili kişiler ile görüştük unutuldu falan dedi ama bunun ne kadar doğru olduğunu bilmiyoruz. Çarşı Mahallesi var, Sütpınar Köyü var, Soğukoluk Köyü var, Günebakan Köyü var bu yerlerin isimleri listede yok, listeye baktık üyelerimizin olmasına rağmen neden yazılmadığını bilmiyoruz tabi bunun bir açıklaması vardır bunu da  yetkili arkadaşlarımız muhtemelen  açıklayacaklardır.” Diye konuştu

 

 

Benzer Haberler

Hocabey ve Kızılay için Komisyon çalışmalarına devam ediyor Habar: Alparslan Kanmaz 11 Kasım 2019’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazetede yayımlanan Kızılay ve Hocabey Mahallelerinin acele kamulaştırma kararı doğrultusunda Belediye Başkanı Bekir Aksun’un talimatı ile kurulan Komisyon çalışmalarına devam ediyor. Komisyon Başkanlığını Belediye Başkan Yardımcısı İkram Çamur’un yaptığı Erzincan Belediyesi İmar Müdürlüğü ve Kentsel Tasarım Müdürlüğü Personellerinden oluşan komisyonun bugünkü toplantısına Belediye Başkanı Bekir Aksun’da katıldı. Çalışmaları yakinen takip eden Belediye Başkanı Bekir Aksun Belediye Başkan Yardımcısı İkram Çamur ve ekibinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Aksun burada yaptığı açıklamada “Komisyonumuz hassasiyetle vatandaşlarımızın mağdur olmaması, haklarının tamamıyla korunması, daha düzenli ve ferah yaşam alanları oluşturmak için planlı bir şekilde sürecin daha hızlı ilerlemesine gayret gösteriyor. Çalışmalarımızı hızlı bir şekilde tamamlayıp projemizi en kısa süre içerisinde Kızılay ve Hocabey Mahallesi hak sahiplerine ve tüm vatandaşlarımıza sunacağız. Şuan arkadaşlarımız bunun için çalışıyorlar. Tekraren ifade etmeliyim ki en önemli husus hak sahiplerinin mutluluğu ve huzuru olacak, inşallah projemizi sunduğumuzda vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile haklarının kendilerine teslim edileceğini anlayacaklardır” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
error: Bu içeriğin tüm hakları erzincannet.com.tr\'ye aittir.