• Dolar Alış 5.7678TL
  • Dolar Satış 5.7447TL
  • Euro Alış 6.3949TL
  • Euro Satış 6.3694TL
Reklam
Reklam

“Harekatın Tüm sürecini yakından takip ediyoruz ve edeceğiz”

Reklam
, 0 Yorum

“Harekatın Tüm sürecini yakından takip ediyoruz ve edeceğiz”

Haber: Ferda Okumuş

Erzincan Ak parti millet Vekili Süleyman Karaman düzenlediği basın toplantısında barış Pınarı Harekatı İle ilgili şu açıklamalarda bulundu “Sözlerimin hemen başında; güney sınırında bir barış destanı yazan kahraman Mehmetçiğimize Erzincan’dan, bir başka kahraman şehirden selamlar yolluyorum.

Bildiğiniz üzere mazlum milletlerin umudu olan Sayın Cumhurbaşkanımızın dünyaya ders niteliği taşıyan liderliğiyle hem masada hem sahada büyük kazanımlar elde ediyoruz.

PKK ve türevi terör örgütleri ulusal güvenliğimizi tehdit edemeyecek uzaklığa çekilinceye kadar onlara 120 saat süre verdik.Umuyoruz ki bu sürede geri çekilirler.

Yoksa başkomutanlığını sn Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı şanlı Türk Ordusu bu yılanların başını ezmekten bir an bile geri durmaz. Bunu herkes böyle bilmelidir.Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz içi boş tehditler karşısında Çanakkale’deki ruhla direnmiş, izzet ve onurla Türkiye’nin itibarını yükseltmiştir.Kendilerine şükranlarımızı arz ediyor. Başarılar diliyoruz. Birkaç sürüngen terörist ve onların küresel patronları asla ve asla bu milleti korkutamaz.

Bu vesileyle Rabbim Mehmetçiğimizin ayağına taş değdirmesin diyorum. Şehitlerimize Allahtan rahmet gazilerimize sağlık diliyorum.

40 bini Türk askeri, 20 bini yerel güçlerden oluşmak üzere 60 bin kişilik personel, iki yüz hava aracı, tamamı yerli üretim kara araçları ve mühimmat ile yürütülen operasyon da ABD ve Türkiye arasında Barış Pınarı Harekatı konusunda varılan anlaşmanın işleyişinde bir taraftan terör örgütü YPG/PKK’nın çekildiğini ancak bir taraftan da Türkiye’ye yönelik tacizlerin devam ettiğini görüyoruz.

ABD’nin onlara yönelik talimatına rağmen bu tacizleri ve ihlalleri yapıyorlar, ABD’nin de bu terör örgütlerine güvenmemesi gerektiğini bir kez daha gördük. ABD’liler de inşallah görmüşlerdir.

Bu 120 saatin sonunda biz bu bölgeden tüm teröristlerin çekildiğini görmek istiyoruz. Aynı şekilde silahlarının da alındığını görmek istiyoruz. Daha sonraki aşamada, bu beş günde yani 120 saatte mümkün olmayabilir, onların bize saldırmak için burada inşa ettikler tüm mevzilerin yıkılması dahil hepsini görmek istiyoruz. Sadece çekilmesi değil, silahların toplanması ve mevzilerin yıkılması da oluşturulan mutabakatın içinde var.”

Şu anda Harekata bir “ara verildiğini” ve sahadaki Türk askerlerimizin çekilmediğini, operasyon yerinden bilgi edinmeye devam ediyoruz. “YPG/PKK için de bunu söylüyoruz, ABD için de bunu söylüyoruz. Kimse Türkiye’nin gözünden kaçar diye bir beklenti içine girmesin. Tüm süreci yakından takip ediyoruz ve edeceğiz.”

Benzer Haberler

Hocabey ve Kızılay için Komisyon çalışmalarına devam ediyor Habar: Alparslan Kanmaz 11 Kasım 2019’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazetede yayımlanan Kızılay ve Hocabey Mahallelerinin acele kamulaştırma kararı doğrultusunda Belediye Başkanı Bekir Aksun’un talimatı ile kurulan Komisyon çalışmalarına devam ediyor. Komisyon Başkanlığını Belediye Başkan Yardımcısı İkram Çamur’un yaptığı Erzincan Belediyesi İmar Müdürlüğü ve Kentsel Tasarım Müdürlüğü Personellerinden oluşan komisyonun bugünkü toplantısına Belediye Başkanı Bekir Aksun’da katıldı. Çalışmaları yakinen takip eden Belediye Başkanı Bekir Aksun Belediye Başkan Yardımcısı İkram Çamur ve ekibinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Aksun burada yaptığı açıklamada “Komisyonumuz hassasiyetle vatandaşlarımızın mağdur olmaması, haklarının tamamıyla korunması, daha düzenli ve ferah yaşam alanları oluşturmak için planlı bir şekilde sürecin daha hızlı ilerlemesine gayret gösteriyor. Çalışmalarımızı hızlı bir şekilde tamamlayıp projemizi en kısa süre içerisinde Kızılay ve Hocabey Mahallesi hak sahiplerine ve tüm vatandaşlarımıza sunacağız. Şuan arkadaşlarımız bunun için çalışıyorlar. Tekraren ifade etmeliyim ki en önemli husus hak sahiplerinin mutluluğu ve huzuru olacak, inşallah projemizi sunduğumuzda vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile haklarının kendilerine teslim edileceğini anlayacaklardır” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
error: Bu içeriğin tüm hakları erzincannet.com.tr\'ye aittir.