• Dolar Alış 5.7678TL
  • Dolar Satış 5.7447TL
  • Euro Alış 6.3949TL
  • Euro Satış 6.3694TL
Reklam
Reklam

Kadın Kooperatiflerinin güçlendirilmesi konulu toplantı gerçekleştirildi

Reklam
, 0 Yorum

Haber: Naile Yıldırım

“Kadın Kooperatiflerinin güçlendirilmesi, sürdürülebilirliklerinin sağlanması, kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi ve görünürlüklerinin arttırılması” amacıyla Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı arasında  imzalanan protokol kapsamında; Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü toplantı salonunda koordinasyon toplantısı düzenlendi. Toplantıya İl Müdürü Muhammer DOĞAN, Ticaret İl Müdürü Recai PALABIYIK, Tarım Müdürlüğü, SGK , İŞKUR ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı Temsilcileri katıldı.
İl Müdürü Muhammer DOĞAN toplantının açılışındaki konuşmasında ‘’Bakanlık ve İl Müdürlüğü olarak kadının her alanda güçlenmesi temel ilkelerimizden birisidir. Daha önceden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Tarım Bakanlıkları arasında imzalanan ve Kadın Kooperatiflerinin güçlenmesi amaçlayan Bakanlıklar arası protokol ile ilimizde işlevlik kazandırmak amacıyla bu toplantıyı düzenledik. Bu toplantıda ilgili taraflarla birlikte ilimizde bu alanda neler yapabiliriz? sorularına cevap arayacağız. İlimizin mevcut durumunu, problemlerini ve kadın üreticileri birlikte değerlendirip bir yol haritası oluşturacağız. Amacımız ilimizde müteşekkil kooperatifler kurmak ve mevcutlarda da kadın üye sayılarını çoğaltmaktır.” Dedi.

Toplantı gündemi ile ilgili olarak İl Müdür Yardımcısı Asuman TAŞKIN sunum yaptı. Sunumda ortak protokol, bu protokolün çalışma esasları görüşüldü. Katılımcıların görüşlerinin alınması ve çalışma gurubunun oluşturulması ile toplantı sona erdi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
error: Bu içeriğin tüm hakları erzincannet.com.tr\'ye aittir.