• Dolar Alış 5.9110TL
  • Dolar Satış 5.8874TL
  • Euro Alış 6.5227TL
  • Euro Satış 6.4967TL
Reklam
Reklam

Müftü Çetin, şenlikte 15 Temmuz’a vurgu yaptı

Reklam
, 0 Yorum

Haber: Alparslan Kanmaz

Erzincan İl Müftülüğü tarafından yaz Kur’an kursları şenliği düzenlendi. Kur’an kurslarında eğitim gören 10 yaş altı çocuklara yönelik yapılan şenliğe Erzincan İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin katıldı. Şenlikte İstiklal Marşının okunmasının ardından Recep Demir Yatılı Kur’an kurusu öğrencisi tarafından Kur’an Kerim tilavaleti yapıldı.  Şenlikte açılış konuşması yapan Müftü Çetin, 15 Temmuz Darbe girişimine vurgu yaparak; “15 Temmuzu çocuklarımızın zihinlerine kazımamız lazım” dedi.

Çetin; “Kuran eğitimi almak için yaz tatillerinden fedakârlık ederek camilerimizde kuran kurslarımızı dolduran sevgili çocuklarımızın yaz kurslarının 1. Dönemi bitimine yakın toplanmış bulunuyoruz.

Bu şenliklerin bir anlamı var. Kaynaşma, sevgiyi paylaşma, bütünleşme amacı ile bir takım etkinlikler yapılacak. Bu sayede çocuklarımızın kendilerine olan güvenlerini artırmak amaçlanmaktadır. Bu şenliğin hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz Cuma gününden itibaren pazartesine kadar 15 Temmuz Demokrasi Günü yıl dönümü münasebetiyle çeşitli programlar icra edilecek. Cuma namazı dörtyolda yer altı çarşısı üzerinde kılınacak, pazarteside akşam ve yatsı yine aynı yerde kılınacak. Ayrıca öğretmen ve öğrencilerin oluşturduğu 13 Temmuz saat 14.30’da müftülük konferans salonunda etkinliklerimiz olacak. Oraya herkesi bekliyorum. Orada 15 Temmuzu çocuklarımızın zihinlerine kazımamız lazım. İhanet şebekelerinin çocuklarımızın zihinlerini kapmamaları için elimizden gelen her şeyi yapmamız gerektiğini düşünüyorum.” Dedi.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
error: Bu içeriğin tüm hakları erzincannet.com.tr\'ye aittir.