• Dolar Alış 7.0103TL
  • Dolar Satış 6.9823TL
  • Euro Alış 8.2991TL
  • Euro Satış 8.2660TL
Reklam
Reklam

AKP İl Başkanlığı, İkametgahı İstanbul’da olan seçmeni taşımak için yaklaşık 37 otobüs tahsis etti

Reklam
, 0 Yorum

Haber: Rabia Okumuş

23 Haziran Pazar günü yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde kaydı İstanbul’da olup oy vermek isteyen ya da tatillerini Erzincan’da geçiren seçmenler AK Parti il Başkanlığı tarafından 37 otobüs ile İstanbul’a ulaştırıldı.

AK Parti Erzincan İl Başkanlığı, 23 Haziran Pazar günü yapılan (yapılacak) İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlığı seçimlerinde Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım’ı desteklemek için tatilini Erzincan’da geçiren ve ikametgahı İstanbul’da olan seçmeni taşımak için yaklaşık 37 otobüs tahsis etti.

TRANSFER KOMİSYONLARI OLUŞTURDUK

AK Parti Erzincan İl Başkan Vekili Çetin Özyurt, Yüksek Seçim Kurulu tarafından İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı seçimleri iptal edilerek seçimin  yeniden yapılması kararı aldıktan sonra hız kesmeden çalışmalarda başladıklarını belirterek, “Çalışmalarımız kapsamında genel merkez teşkilat başkanlığımızın ve il başkanımızın talimatları çerçevesinde oyunu kullanmak için İstanbul’a dönmek isteyen seçmenlerimize destek olmak amacıyla seçmen transfer komisyonları oluşturduk” dedi.

İstanbul seçimlerinde oy kullanacak vatandaşların seçmen transfer komisyonlarına ulaşabilmesi amacıyla Türkiye genelinde her il için telefon ve mail adresleri belirlediklerini ifade eden Özyurt,  “İstanbul’da oy kullanacak seçmen hemşehrilerimiz il ve ilçe başkanlıklarının yanı sıra AK Parti genel merkez iletişim merkezine ulaşarak da kayıt yaptırdılar. Erzincan ve ilçelerinden yaklaşık 37 otobüs  ile  seçmenlerimizi teşkilatımız aracılığı ile İstanbul’a oy kullanmaları için yolcu ediyoruz (ettik) . Bunun haricinde ise yine çalışmalarımız neticesinde yaklaşık 500 kadar seçmen vatandaşımız da kendi imkanları ile İstanbul’a gitmiş bulunmaktadır” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
error: Bu içeriğin tüm hakları erzincannet.com.tr\'ye aittir.