• Dolar Alış 5.9110TL
  • Dolar Satış 5.8874TL
  • Euro Alış 6.5227TL
  • Euro Satış 6.4967TL
Reklam
Reklam

Sümer Özel Eğitim Meslek Okulundan Geleneksel 17. Kavurma Şenliği

Reklam
, 0 Yorum

Haber: Alparslan Kanmaz

Sümer Özel Eğitim Meslek Okulunun geleneksel olarak düzenlediği 17. kavurma şenliği İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün katılımları ile yapıldı. Program İl Millî Eğitim Şube Müdürü Yıldız Ertunç ve velilerin katılımı ile büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

Programda hafif düzey zihinsel yetersizliği bulunan Sümer özel eğitim meslek okulu öğrencilerinin Çanakkale temalı tiyatro, sıra gecesi, dedeler ve nineler müsameresi ve ıspanaklı yumurta skeci yapıldı. Aynı zamanda geleneksel oyunlarımızdan yumurta taşıma yarışı, yoğurt yeme ve balon patlatma yarışmaları ile öğrenciler oldukça eğlenceli vakit geçirdiler.

Programda 2018 yılında 2017-1-TR01-KA102-041456 Nolu ve “Hafif Düzey Zihinsel Engellilerin Avrupa’da Mobilya ve Dekorasyon Stajı adlı projeye katılan öğrencilere katılım belgeleri ile Europass belgelerini İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün taktim etti.

Yapılan faaliyetle öğrencilerin kavram ve zihinsel gelişimin yanı sıra birçok sosyal beceriyi, başarma duygusunu, duygu ve düşüncelerini yetişkinler gibi cümlelere dökemeyen çocukların iç dünyalarını gösteriler aracılığıyla yansıtmalarına fırsat verildi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
error: Bu içeriğin tüm hakları erzincannet.com.tr\'ye aittir.