• Dolar Alış 5.9110TL
  • Dolar Satış 5.8874TL
  • Euro Alış 6.5227TL
  • Euro Satış 6.4967TL
Reklam
Reklam

Erzincan İli Tercan’da kardeş okul projesi kapsamında hijyen eğitimi düzenlendi

Reklam
, 0 Yorum

Haber: Rabia Okumuş

Tercan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce; Kardeş Okul Projesi Kapsamında Saltuklu Ortaokulu öğrencilerine, ” Hijyen Eğitimi ve Alo 174 Gıda Hattı ” konularında eğitim verildi.

Tercan Tarım ve Orman İlçe Müdürü Emre Özelgül ve resmi kontrol görevlilerinin katıldığı eğitimde; ” Hijyen Eğitimi ve Alo 174 Gıda Hattı ” konularında, sunum eşliğinde verilen eğitimde; Öğrencilerin evde ve okulda düzenli öğünlerle beslenme alışkanlığı kazandırılması ve besin çeşitliliğine önem verilmesi gerektiği, “fastfood” türü denilen bol yağlı, tuzlu, katkı maddeli, karbonhidratlı besinlerden uzak durmaları gerektiği anlatıldı. Okul kantin ve yemekhanelerinde, bireylerin evlerinde ve alışverişlerinde dikkat etmeleri gereken hususlar hakkında sunum yapıldı. Ayrıca eğitimde Alo Gıda 174 Hattı hakkında bilgiler verilerek, gıdaya yönelik her türlü şikâyette bulunabilecekleri ifade edildi.

Tüketici olan öğrencilerimizin de birer denetçi oldukları ve en iyi denetçinin bilinçli olan tüketici olduğu ifade edilerek, öğrencilerimizin sordukları sorulara cevap verilmesinin ardından eğitim sona erdi.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
error: Bu içeriğin tüm hakları erzincannet.com.tr\'ye aittir.