• Dolar Alış 5.7668TL
  • Dolar Satış 5.7438TL
  • Euro Alış 6.3933TL
  • Euro Satış 6.3678TL
Reklam
Reklam

Okul Aile İşbirliği Eğitici Eğitimi Kursu başladı

, 0 Yorum

Haber: Rabia Okumuş

Okul Aile İşbirliği Eğitici Eğitimi Kursu 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Lisesinde başladı. Millî Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu çalışmalarının önemli bir ayağını oluşturan öğretmen eğitimleri için eğitici yetişecek öğretmenler 10-14 Haziran 2019 tarihleri arasında eğitim alacaklar.

Eğitim alan 22 Eğitici 25 er kişilik öğretmen gruplarına eğitim vererek ilimizde toplam 550 öğretmene eğitim vermiş olacak. Millî Eğitim bakanlığımızın hedefi 280 bin öğretmenin seminer dönemleri içinde bu eğitimi almalarını sağlamak.

Bu doğrultuda Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak gerekli planlamalar yapılmış ve kurslar 10 Haziran 2019 tarihi itibari ile başlamıştır.

Kursları ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde ülkemizdeki tüm okul öncesi ve ilkokul öğretmenleri ile birlikte eş zamanlı başlayan eğitimlere katılan öğretmenlere teşekkür etti. Gün, 5 bin grubun aynı anda, aynı akış ile aynı konular üzerinde çalıştığını belirterek bu eğitimin sonunda ise elde edilen kazanımların okula ve sınıfa taşınmasında hep beraber hareket etmemizin önemine vurgu yaptı. Tüm ülkede oluşacak sinerji için eğitici olacak öğretmenlere büyük görev düştüğünü ifade etti.

Okul Aile İşbirliği Eğitici Eğitimi Kursu 10-14 Temmuz 2019 tarihlerinde 5 modül olarak gerçekleştirilecek.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
error: Bu içeriğin tüm hakları erzincannet.com.tr\'ye aittir.