• Dolar Alış 5.9110TL
  • Dolar Satış 5.8874TL
  • Euro Alış 6.5227TL
  • Euro Satış 6.4967TL
Reklam
Reklam

Dün dinliyordum, bugün okuyorum

Reklam
, 0 Yorum

Haber: Rabia Okumuş

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün Melikşah İlkokulu ve Meysun Ana Anaokulunun ortaklaşa gerçekleştirdikleri “Dün Dinliyordum, Bugün Okuyorum” isimli e-twinning Projesi finalinde ilkokul ve okul öncesi öğrencilerinin hikâye kitaplarından esinlenerek yaptıkları resimlerden oluşan sergiyi açtı.

İlkokul birinci sınıf öğrencileri ile gelecek yıl birinci sınıfa başlayacak okul öncesi öğrencilerini kapsayan ve iki aşamalı olan proje ile Meysun Ana Anaokulundan mezun olan öğrenciler misafir edilerek dinledikleri kitapları bu defa kendileri okudular. İkinci aşamada ise okul öncesi öğrencileri ilkokulu ziyaret ederek,  birinci sınıflarla birlikte ortak ders işlediler.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz Gün öncelikle serginin açılışı yaparak sergide bulunan tüm ürünleri ve resimleri inceleyerek yapılan sergi ile ilgili bilgiler aldı. Daha sonra 2 yıldır uygulanmakta olan eko-okullar projesinin sonucunda kazanılan yeşil bayrağı Meysun Ana Anaokulu öğrencileri ile birlikte göndere çekti.

Eko okul projesi kapsamında Meysun Ana anaokulunda iki yıl boyunca çöp-atık-geri dönüşüm konusu işlenmiş ve proje sonunda değerlendirmeye alınan okul yeşil bayrak almaya hak kazandı.

Programda konuşma yapan Gün, yeşil bayrak almaya hak kazanan Meysun Ana Anaokulu öğretmen, öğrenci ve velilerini tebrik etti. Eko-Okul projesinin ilimiz genelinde yaygınlaşması çevreye ve doğaya önem veren okullarında çoğalması anlamına gelecektir. dedi. Ayrıca Meysun Ana Anaokulu ve Melikşah İlkokulunun ortak hazırlamış olduğu “Dün Dinliyordum Bugün Okuyorum” isimli e-Twinning projesinin okullar arasında ki etkili iletişim ve işbirliğine katkı sağladığını söyledi. Uygulanan bu proje ile okullar arası duvarların ya da insanların beyinlerinde bulunan duvarların kalkmaya mahkûm olduğunu söyleyerek katılan emek veren herkese teşekkürlerini iletti.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
error: Bu içeriğin tüm hakları erzincannet.com.tr\'ye aittir.