• Dolar Alış 5.9110TL
  • Dolar Satış 5.8874TL
  • Euro Alış 6.5227TL
  • Euro Satış 6.4967TL
Reklam
Reklam

Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi

Reklam
, 0 Yorum

Haber: Naile Yıldırım

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Şube müdürleri ve okul müdürlerinin katılımı ile Erzincan Bilim ve Sanat Merkezi salonunda düzenlenen törende Mustafa Kutlu Öykü Yarışması, Kitap Okuma Yarışması, Liseler Arası Voleybol Yarışması ve Bir Asırdan Bin Asra 19 Mayıs Kompozisyon Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen Mustafa Kutlu Öykü Yarışmasına ilimizdeki liselerden 18 eser katıldı. Yapılan değerlendirme sonucunda ilk beşe giren öğrencilerimiz ödüllendirildi.

Ortaokulda okuyan öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmak, çocuklarımızı internet ve televizyondan uzaklaştırarak kitapların sihirli dünyasına çekmek, okuduklarını sözlü ve yazılı ifade etme kabiliyeti kazandırmak, onlara daha sağlıklı bir gelecek hazırlamak amacıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen Ortaokullar Arası Kitap Okuma Yarışmasında ise belirlenen 4 kitabı okuyan 286 öğrenciden okul elemelerinden sonra, yazılı sınava giren ve sınav sonucunda ödül almaya layık görülen toplamda 15 öğrencimize 3.500 TL ödül dağıtıldı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenen Liseler Arası Voleybol Yarışması ile Bir Asırdan Bin Asra 19 Mayıs Kompozisyon Yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize de ödülleri İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN tarafından takdim edildi.

Yarışmalarda Dereceye Giren Öğrenciler

Mustafa Kutlu Öykü Yarışması

  1. Cezeri – Hatice Nazlıcan ÖZARSLAN / Erzincan Anadolu Lisesi
  2. Bitap – Gizem GÜRBAY / Erzincan İMKB Nevzat Ayaz Fen Lisesi
  3. Hayata Tutunmak – Fatıma Zehra SİVRİDAŞLI / Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesi
  4. Erken Gelen Dün – Aleyna KURT / Hezarfen Ahmet Çelebi MTAL
  5. Güven ve Vebal – Zeynep Rana KUŞOĞLU / Erzincan Anadolu Lisesi

Ortaokullar Arası Kitap Okuma Yarışması

  1. Azra KARATEPE /Üzümlü Ortaokulu 6. sınıf
  2. Rümeysa Işık KALYONCU / Erzincan Ortaokulu 6. sınıf
  3. Utku ALBAYRAK  /Ulalar 75. Yıl Bayrak Ortaokulu 5. sınıf
  4. Erva ÇELİK / İMKB Müşir Zeki Paşa Ortaokulu 6.sınıf
  5. Hilal HİRA / 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip OO. 6. sınıf
  6. İrem AYDOĞDU / Demirkent Toki Ortaokulu 5. sınıf
  7. İrem Zeynep ÖZDEMİR / Üzümlü Ortaokulu 5. sınıf
  8. Besra ARİÇ / Çayırlı Verimli Ortaokulu 5. sınıf
  9. Ukbanur HANÇAR / Kemah Kerer Ortaokulu 6. Sınıf

  1. Yahya Yılmaz AYDIN  / Erzincan Ortaokulu 8. sınıf
  2. Şeymanur BAKAN / 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip OO. 7. sınıf
  3. Hülya COŞKUN / 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip OO. 7. sınıf
  4. Hatice BULUT / 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip OO. 7. sınıf
  5. Ahmet Ertuğrul ŞAFAKYILDIZI / Şehit Polis Salih Zengin Ortaokulu  7. sınıf
  6. Hevin KARACAN / Cumhuriyet Ortaokulu 7. sınıf

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kapsamında Düzenlenen Liseler Arası Voleybol Yarışması Sonuçları

Kızlar da İl Birincisi: Erzincan Spor Lisesi

Erkekler de İl Birincisi: Erzincan Lisesi

Bir Asırdan Bin Asra 19 Mayıs Kompozisyon Yarışması Sonuçları

1.Dilara TAŞDEMİR ? Erzincan Lisesi

2.Berfin TONGUÇ ? Erzincan Güzel Sanatlar Lisesi 

3.Elif İlayda GÜNER? Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
error: Bu içeriğin tüm hakları erzincannet.com.tr\'ye aittir.