• Dolar Alış 5.7668TL
  • Dolar Satış 5.7438TL
  • Euro Alış 6.3933TL
  • Euro Satış 6.3678TL
Reklam
Reklam

AK Parti’den 19 Mayıs mesajı

, 0 Yorum

Haber: Naile Yıldırım

AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci ve AK Parti Erzincan Merkez İlçe Başkanı Av. Ferhat Bulut, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesaj yayımladı.

Şireci ve Av. Bulut mesajlarında; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dönemin karanlık ortamında yenilmiş, yorulmuş, hırpalanmış ve dağıtılmış ordusuna rağmen, aziz milletin inancından ve istiklaline duyduğu tavizsiz bağlılıktan güç alarak, yedi düvele Samsun’da atılan ilk adımla meydan okumuştur. Tehditlerle sindirilmeye çalışılan, şantajlarla durdurulmaya uğraşılan ve kurşunla yolundan döndürülmek istenen milli mücadele ruhunun, Türk tarihinden aldığı ilhamla; işgale, esarete, eziyete, zulme haddini bildirmek için Anadolu’nun mukaddes bağrında boy vermiş ve kök salmıştır.

Bilinmelidir ki, hiçbir kötü ve aşağılık oyun başarıya ulaşamayacak, tehditler mesafe alamayacak, tertipler belini doğrultamayacak ve Samsun’a çıkışın intikamı asla alınamayacaktır. Topla, tüfekle ve tek taraflı çalışan anlaşma masalarıyla hedeflerini gerçekleştiremeyenler, Samsun’dan yakılan özgürlük meşalesini söndüremeyecekler. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının mirasına zarar veremeyeceklerdir.

Elbette, 19 Mayıs’ın, “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlandığı dikkate alındığında, Türk gençliğine çok büyük görev ve sorumluluklar düşeceği de şüphesizdir. Geleceğimizin teminatı sevgili gençlerimizin, Türkiye’nin bugünkü manzarasını ibretle ve endişeyle takip ettikleri açık ve nettir. Türk gençliğinin, dünün muhterem hatıralarına mutlaka sahip çıkacağına, art niyetlilere ve çanak tutanlara fırsat vermeyeceklerine yürekten inanıyorum.

Temennimiz, her bir gencimizin huzurlu, mutlu ve gelecek kaygısı taşımadan yaşayacağı günlere ulaşmalarıdır. Bu vesileyle büyük Türk milletinin ve değerli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı içtenlikle kutluyoruz. 100 Yıl önce başlattıkları bağımsızlık mücadelesi neticesinde, bizlere vatan kazandıran, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadele kahramanlarına ve aziz şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, muhterem anılarını saygı, minnet, hürmet ve hayranlıkta yâd ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
error: Bu içeriğin tüm hakları erzincannet.com.tr\'ye aittir.