• Dolar Alış 5.7668TL
  • Dolar Satış 5.7438TL
  • Euro Alış 6.3933TL
  • Euro Satış 6.3678TL
Reklam
Reklam

Çevresel Etki Değerlendirme süreci başladı

, 0 Yorum

Haber: Alparslan Kanmaz

Fındıklı Barajı HES, Sulaması-Malzeme Ocakları, Kırma-Eleme, Yıkama-Eleme ve Hazır Beton Üretim Santrali Projesi İle İlgili Halkın Katılımı Toplantısı düzenlendi.

Erzincan ili, Tercan ilçesi, Tepebaşı, Ilısu, Oğulveren, Esenevler ve Gökpınar köyleri mevkiinde DSİ 8.Bölge Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan Fındıklı Barajı HES, Sulaması-Malzeme Ocakları, Kırma-Eleme, Yıkama-Eleme ve Hazır Beton Üretim Santrali Projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme süreci başladı. Söz konusu projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince  Tercan İlçesi, Gökpınar köyüne ait köy odasında Halkın Katılım Toplantısı düzenlendi.

Proje kapsamında yapılması planlanan Fındıklı Barajı HES ve Sulaması ile Malzeme Ocakları, Kırma-Eleme, Yıkama-Eleme Tesisi ve Hazır Beton Üretim Santrali projesinin tamamlanmasıyla, yöre halkının mevcut sosyal ve ekonomik koşullarının iyileştirilmesi, sulama projeleri ile tarımsal gelişmeyi artırmak, ülkemizin enerji üretimine katkı sağlamak amaçlanmakta. Fındıklı Barajı bent yeri Erzincan İli, Tercan İlçesine bağlı Fındıklı Köyü’nün mezrası olan Cırnavuk Mahallesi’nin Güneyinde yer almakta. Fındıklı Barajı; Tercan ilçesi, Tepebaşı köyünün yaklaşık 2 km kuzeydoğusunda Tuzla Çayı üzerinde enerji ve sulama suyu temini amacıyla talvegten 81,50 m yükseklikte, 1551,50 m kret kotunda, (1552,50 m parapet kotunda) ön yüzü beton kum çakıl dolgu tipinde inşa edilecek.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
error: Bu içeriğin tüm hakları erzincannet.com.tr\'ye aittir.