• Dolar Alış 5.8712TL
  • Dolar Satış 5.8477TL
  • Euro Alış 6.5766TL
  • Euro Satış 6.5503TL
Reklam
Reklam

Kemaliye’de öğrenciler PTT’yi gezdi

, 0 Yorum

Haber: Alparslan Kanmaz

Erzincan’ın Kemaliye İlçesi Mukaddes-Muhlis Cüher İlkokul 3-A ve 3-B sınıfı öğrencileri öğretmenleriyle birlikte, PTT Kemaliye Merkez Müdürlüğü’nü gezdi.

Mukaddes-Muhlis Cüher İlkokul 3-A ve 3-B sınıfı öğrencileri ,  öğretmenleri eşliğinde postane binası geçerek burada yapılan çalışmaları yerinde gördü. Öğrencilerin genel kültür ve sosyal faaliyetlerine önem verdiklerini belirten öğretmenler, Nuray Taşdan ve Gamze Erdal öğrencilere mesleki eğitim hakkında bilgi verdiklerini ve öğrencilerin merak ettiği Postaneyi görmelerini sağladıklarını açıkladı. Okulda bu tür etkinliklere önem verdiklerini belirten Öğretmenler, “Amacımız ilkokula giden öğrencilere mesleki eğitimi tanıtmak. Bu tür tanıtımlara okul yönetimi büyük önem veriyor. Öğrenciler yaptıkları gezileri ödev olarak bizlere sunuyorlar. Gayet meraklı olan öğrencilerimiz bu konuda meraklarını da giderdiler. Bu tür etkinlikleri sürdüreceğiz. Ayrıca 18 Mart Şehitleri Anma Günü Ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Etkinlikleri  çercevesinde öğrencilerimiz güzel ülkemizin çeşitli bölgelerinde görev yapan kahraman askerlerimize yazdıkları mektupları gönderdiler. Öğrencilerimiz mektuplarında asker ağabeylerine hem kendilerinden bahsetti hem de şiir, şarkı ve resimlerle moral vermeye çalıştı. Asker abilerine yazdıkları mektupların kendilerine ualşması için Kemaliye PTT Merkez Müdürlüğü’ne teslim ettiler.  ” dedi.

PTT Kemaliye Merkez Müdürü  Hüsnü Karaosman, Mukaddes-Muhlis Cüher İlkokul 3-A ve 3-B sınıfı öğrencileri ,  öğretmenlerine ziyaretlerinden ve duyarlıklarından dolayı teşekkür ettiğini belirterek, Okulumuzu ziyaret eden öğrencilerimize PTT çalışmaları hakkında bilgi verdikten sonra miniklerimizin kocaman yürekleriyle kahramanlarımıza yazdıkları mektupları sahiplerine ulaştırmak üzere teslim aldık.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
error: Bu içeriğin tüm hakları erzincannet.com.tr\'ye aittir.