• Dolar Alış 6.0637TL
  • Dolar Satış 6.0395TL
  • Euro Alış 6.8127TL
  • Euro Satış 6.7855TL

Yönetmelik gereği, ambulanssız başlayan karşılaşma!

Haber: Alparslan Kanmaz

1’inci Amatör küme karşılaşmaları kapsamında oynanan yarı final müsabakasında Üzümlü Spor ile Refahiye spor karşılaştı. Karşılaşmada yönetmelik gereği Ambulanssız başladı. Karşılaşmanın ilk yarısının sonuna doğru Üzümlü Belediye spor Kulübü oyuncusu 2 Numaralı Murat Kal girdiği ikili mücadele sonrasında sakatlandı. Aldığı darbe sonrasında omuzu kırılan Kal, karşılaşmada ambulans olmadığı için yaklaşık 15 dakika yerde uzanıp ambulansı bekledi. Ambulansı gelmesi ile birlikte 112 acil sağlık ekiplerinin müdahalesi ile Kal,  Mencügek Gazi Eğitim ve Araştırma hastanesi acil bölümüne kaldırıldı. Ambulans sonrasında karşılaşma kaldığı yerden devam etti. Rövanşlı oynan karşılaşmanın 2’nci karşılaşması 0-0 berabere biterken tur atlayan takım Üzümlü Belediyespor oldu.

Karşılaşma sonunda konuşan Üzümlü Belediye Spor Kulübü Engin Şimşek “Emniyetin olması yerine Ambulansın olmasını tercih ederiz çünkü sağlık daha önemli” sözlerini söyledi. Şimşek; “Zor bir müsabaka oldu bir arkadaşımızın omuzu kırıldı ondan dolayı üzgünüm. Ayrıca üç dört  tane sakatımız oldu sert bir müsabaka oldu. Play Of’un ikinci ayağı bu ama geçtik mutluyuz 0-0 bitti maç. 2-1 geçtiğimiz için ilk maçta avantaj bizde olduğu için geçtik bundan sonra ki maçımızda da inşallah başarılar dilerim. Ambulansın geç gelmesiyle ilgili biz bunu sorduk hakeme ambulansın olmama ihtimali varmış zaten bence sahada polis olmasın ambulans olsun çünkü sağlık her şeyden önemli.” Dedi.

Üzümlü Belediyespor takımı kaptanı Nihat Karatepe, zorlu bir karşılaşmanın olacağını bildiğini fakat sonunda tur atlayan takım oldukları için mutlu dile getirdi. Karatepe; “İlk maçta zorlu geçmişti bu maçında zorlu geçeceğini biliyorduk. Talihsiz bir maç oldu bizim açımızdan oyunun başından iki arkadaşımızı değişmek zorunda kaldık sakatlıklarından dolayı. Bu durum oyun planımıza da yansıdı ister istemez. Daha sonra ikinci yarıda bir sakatlık olunca komple planlarımız değişti. Ama artık skor bizde olduğu için avantaj bizde olduğu için skoru tutmaya çalıştık başardık turu geçtik inşallah yarı finalde daha iyi bir şekilde devam etmeyi düşünüyoruz. “ dedi.

 Son olarak konuşma yapan Amatör Spor Kulüpleri Erzincan İl Başkanı Emin Turan açıklama yaparken,  karşılaşmada ambulansın olmamasını gerektiren neden hakkında bilgiler verdi. Turan; “Sadece üzüldüğümüz Üzümlü Belediyespor oyuncularından bir tanesinin talihsiz bir sakatlığı oldu. Araştırma hastanesinde şuan omzunda bir sıkıntısı var onu da acil şifalar diliyoruz. Ambulans Sağlık Bakanlığının talimatının üzerine gelmiyor. Bize sezon başında verilen bilgi şu şekildeydi. Biz ambulans ve memur talep ettiğimiz zaman bizi gelen yazı şu şekildeydi  ücretli olarak göndereceklerini ancak biz sağlık memurunu saha görevlisi olarak yazdığımız için o ücreti alıyor ama ambulans bakanlığın kararı ona yapacağımız bir şey yok. Ve ambulansın ücretini de  ödeme şansımız yoktur çünkü yüksek rakamlar . Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze ait bir ambulans vardır ve şoförü de mevcuttur. Ve bizim anlaşmalı olarak yanımızda bulan bir sağlık çalışanı mevcut   yalnız bugün burada olmamasının sebebi merkez spor salonunda oynanan Türkiye Şampiyonası Güreş müsabakaları var orada  görevli olduğu için burada yoktu. Ama Sağlık İl Müdürlüğü   ile yapmış olduğumuz görüşmelerde zaten 112 Acil  6 km uzaklıkta buraya. Yani 3 dakikada ambulansımız buraya geliyor çağırdığımız zaman. Durum bizden kaynaklanan veya Sağlık İl Müdürlüğünden kaynaklana bir durum değil. Sadece Sağlık Bakanlığının almış olduğu karar bu.” Dedi.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
error: Bu içeriğin tüm hakları erzincannet.com.tr\'ye aittir.