• Dolar Alış 6.0637TL
  • Dolar Satış 6.0395TL
  • Euro Alış 6.8127TL
  • Euro Satış 6.7855TL

Döner sermaye ile ilgili dilekçeleri Sağlık Bakanlığı’na teslim ettiler

Haber: Rabia Okumuş

Türk Sağlık-Sen Erzincan Şube Başkanı  M. Gökhan Şahin, Döner sermaye ile ilgili Sağlık Bakanlığı’na dilekçe teslim ettiklerini söyledi. Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışanların döner sermayelerin aşırı düşmesi ve yok denecek seviyeye gelmesi nedeni ile çalışanlar mağdur edildiğini dile getiren Şahin şu açıklamalarda bulundu;

“Hasta, muayene, ameliyat ile tetkik ve tedavilerde sürekli bir artış yaşanırken, çalışanın iş yükü her geçen gün artariken aldığı döner sermayeler sürekli düşmektedir.

Çalışan kazanacak mantığı ile reklamı yapılan döner sermayelerin, artık çalışanlarla hiçbir ilgilisi kalmamıştır.

Nerede bir açık veya eksik varsa bunu çalışanın  döner sermayesi ile kapatılmaya çalışıldığı rahatsız edici bir durum yaşanmaktadır.

Hem bu yaşanan sıkıntıya dikkat çekmek hem de çalışanların döner sermayelerin yükseltilmesi taleplerini içeren bir dilekçe kampanyası başlatmıştık.

Söz konusu kampanyaya çalışanlar yoğun bir katılım göstererek 600’e yakın sorunlarına sahip çıkmışlardır. Tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.

Bizde bu dilekçeleri Şube Başkan Yardımcım Orhan Meydan ve Ankara 1 Nolu Şube Başkanımız Orhan Yılmaz ile birlikte bugün Ankara’da Sağlık Bakanlığı’na teslim ederek en tepeye derdimizi ve isteğimiz iletmiş olduk. 

Bakanlıktaki yetkililere çalışanların döner sermayeler ile ilgili mağduriyetlerimizi ve çalışanların neler istediğini aktardık.

Hastanemiz ile ilgili durumun titizlikle takip edilmesi ve döner sermayelere tüm çalışanları kapsayacak bir çözüm getirilmesinin birincil talebimiz olduğunu ifade ettim.

Bazıları kravat takmak, sakal kesmemek gibi meseleleri sendikal vizyonlarının en önüne koyuyorlar, bizler ise çalışanın hakkı ve hukuk için 750 km yol gidip derdimizi anlatma ve çözüm bulma gayreti içiresindeyiz.  Yaptıklarımız bu mücadeleyi kazanana kadar sürdüreceğimizin en önemli göstergesidir.

Çalışmaya, çalışandan yana tavır koymaya ve çalışanlarla birlikte kutlu bir mücadele devam etmekten asla vazgeçmeyiz”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
error: Bu içeriğin tüm hakları erzincannet.com.tr\'ye aittir.