• Dolar Alış 5.6852TL
  • Dolar Satış 5.6625TL
  • Euro Alış 6.4088TL
  • Euro Satış 6.3832TL
Reklam
Reklam

Türkiye genelinde olduğu gibi Erzincan’da da durduruldu

, 0 Yorum

Haber: Alparslan Kanmaz

Ülkemizde Son zamanlarda amatör futbol karşılaşmalarında artan şiddet ve yaşanılan üzücü olaylar nedeniyle Erzincan 1’inci amatör liginde bu hafta 4, 5 ve 6 Ocak 2019 tarihlerinde karşılaşmalar oynanmayacak. Türkiye genelinde yapılacak tüm amatör futbol müsabakaları TFF Amatör İşler Kurulu’nun aldığı karar ile oynanmayacağını söyledi.

İstanbul Süper Amatör Lig 6. Grup’ta Yıldırım Bosnaspor ve Küçükköyspor arasında oynanacak maç öncesi çıkan kavgada Küçükköy taraftarı Muhammed Yücel (17) bıçaklanarak, hayatını kaybetmişti. Yaşanan olayın ardından Erzincan Amatör Spor kulüpleri Federasyonu Başkanı Emin Turan, konu ile ilgili olarak, ’’Şiddet olayları nedeniyle acil bir karara imza atıldı. Bizde Amatör spor Kulüpleri Federasyonu olarak TFF Amatör İşler Kurulu’nun aldığı bu kararı destekliyoruz. Hafta sonu Erzincan’da amatör maçlar oynanamayacak’’ diye konuştu.

 KAVGASIZ, ÖLÜMSÜZ BİR AMATÖR LİG

Turan; “Türkiye Futbol federasyonu yönetim kurulu üyesi Türkiye Amatör Spor Kulüpleri federasyonu genel başkanı ve Amatör kurul başkanı Ali Düşmez ve yönetim kurulunun almış olduğu kara neticesinde geçen hafta İstanbul’da oynanan bir amatör küme maçında taraftarlar arasında gelişen kavga neticesinde 17 yaşında olan bir kardeşimiz bıçaklanarak ölümüne sebebiyet verilmiştir. Yaşan elim olayın keder ve üzüntüsü içerisindeyiz. Ailesi ve sevenlerine Allahtan Rahmet diliyorum. Türkiye genelinde bu hafta oynanacak olan bütün amatör spor müsabakaları yaşanan olay nedeniyle alınan karar ile başka bir tarihe ertelendi. Alınan Kararın örnek teşkil etmesi adına güzel bir karar olduğunu belirten Turan, Kurulun aldığı kararı okudu. Kurul kararı; “Son zamanlarda spor müsabakalarında artan şiddet olayları nedeniyle 4-5 ve 6 Ocak tarihlerinde Türkiye genelinde oynanacak olan Amatör Spor müsabakaları Türkiye Futbol federasyonu Amatör kurul kararı ile ertelenmiştir. Belirtilen tarihlerde oynanmayacak olan müsabakalar ASKF il başkanlarının il genelinde duyurularının basın aracılığı ile yapmaları rica olunur” ifadeleri kullanıldı. Erzincan ASKF olarak bu hafta oynanması gereken 1. Amatör küme ile U15 ligimizde oynanacak olan 3 karşılaşma ileri bir tarihe erteledik” dedi.

 SAĞLIKLI YAŞAM KAZANSIN

Erzincan ASKF il başkanı Emin Turan, 17 yaşında olan bir gencin nasıl yetiştirildiğini biliyoruz. Gencimizin tek suçu bir takımın taraftarı olmak, hiçbir şey o gencimizin hayatından daha değerli olamaz. Bundan sonra böyle olaylar olmasın istiyoruz, ,inşallah bu son olur diyoruz. Sonuçta amatör müsabakalar oynanıyor. Hiçbir maddi gelirin olmadığı, sadece bedenin spor ihtiyacını gidermek amacıyla devletimizin imkânları doğrultusunda her semtte, beldede, köyde, ilçede tesisler kurulmuş. Türk insanı spor yapmak suretiyle bedeninin ihtiyaçlarını gidersin, sağlıklı yaşam kazansın. Sporun güzelliklerine bakmak varken, kavga neden olsun ve sonunda ölüm neden olsun. 17 Yaşında bir çocuğumuzun ailesi şu an ne durumdadır. 17 yıl bu genci ailesi nasıl yetiştirmiş büyütmüş. Kendini bilmez birinin bir bıçak darbesi ile bir ömrün alınması kabul edilemez. Erzincan ilimizde 2018-2019 sezonu Amatör lig ve U15 liglerimiz devam ediyor. Bu mücadelede son 5 haftaya girmiş bulunuyoruz. Oldukça sorunsuz bir sezon yaşadık, 1. Amatör kümede mücadele eden tüm takımlarımız centilmence mücadele ediyorlar. Tüm yöneticilerimize, teknik heyete, sporculara ve seyircilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
error: Bu içeriğin tüm hakları erzincannet.com.tr\'ye aittir.